Аукціони з користування надрами

Держгеонадра почала підготовку до проведення аукціонів з користування надрами / фото УНІАН

Уже в березні планується розміщення оголошення про проведення у 2018 році першого аукціону з продажу спеціальних дозволів на користування надрами.
Державна служба геології та надр України готується до I аукціону з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Уже в березні планується розміщення оголошення про проведення у 2018 році першого аукціону з продажу спеціальних дозволів на користування надрами (не пізніше ніж за 90 календарних днів до дня проведення зазначеної аукціону) в газеті «Урядовий кур’єр» та на офіційному сайті відомства, повідомили у Держгеонадрах.
«Держгеонадра підготувала перелік ділянок надр з 13 спеціальних дозволів, які планується виставити на аукціон з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки», — зазначив Олег Кирилюк, тимчасово виконуючий обов’язки голови служби.
Також у відомстві повідомили, що на першому аукціоні з продажу спеціальних дозволів на користування надрами у 2018 році не будуть включені ділянки на користування нафтогазоносними надрами, так як згідно з ч. 3 ст. 14 Закону України «Про нафту і газ» надання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами здійснюються з урахуванням результатів оцінки впливу на навколишнє середовище. 18 грудня 2017 введений в дію Закон України «Про оцінку впливу на навколишнє середовище», згідно з яким, надання спецдозволу в користування здійснюється з урахуванням результатів оцінки впливу на навколишнє середовище. Зазначимо, Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів, і який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.