Біля Мертвого моря з’явилися тисячі карстових воронок

У Мертвого моря з'явилися тисячі карстових воронок / скріншот відео BBC

Ізраїльський фахівець Елі Раз досліджує карстові воронки вже 17 років. Він вважає за необхідне привернути увагу людей до екологічної кризи Мертвого моря та знайти цьому пояснення.
У районі Мертвого моря утворилося близько 6500 гігантських карстових воронок, які поглинають будинки та руйнують дороги.  Про це повідомляє Новое время з посиланням на BBC. Мертве море пересихає й щороку відступає більш ніж на один метр. На місці води залишаються поклади солі. Вони висихають, і земля просідає, утворюючи величезні воронки.
Найбільші досягають 40-50 метрів у діаметрі. Ізраїльський фахівець Елі Раз досліджує карстові воронки вже 17 років. Він вважає за необхідне привернути увагу людей до екологічної кризи Мертвого моря та знайти цьому пояснення.
Водночас він вважає, що пейзаж виглядає дуже красиво. На березі Мертвого моря формуються «солоні алмази» — ідіоморфні кристали солі — і «солоні перли». Наразі немає безпечного доступу до цього геологічного феномену. Район із карстовими воронками огороджено й туди можна потрапити тільки у супроводі фахівця.