Грибок може знищити усі земноводні

Смертельний грибок може знищити усі земноводні / фото ВВС / FRANK PASMANS

Вірус може призвести до серцевої недостатності у жаб.
У Східній Азії з’явився смертельний грибок, який може знищити популяцію земноводних у всьому світі. Йдеться про грибок хитридієвих жаб Batrachochytrium dendrobatidis.
Його давно вважають причиною зниження популяцій і вимирання амфібій на кількох континентах, повідомляє ВВС. З 70-х років минулого століття він поширився світом, але, до цього про летальні випадки було невідомо. Хитридієвий грибок викликає хитридіомікоз, який веде до серцевої недостатності. Патоген відповідає за скорочення чисельності і вимирання сотень видів жаб.
«Австралія має жорсткі правила в цій сфері, проект підтверджує, чому вони так необхідні. Сподіваємося, що ці новини підштовхнуть на зміни і інші країни з менш суворими вимогами до біобезпеки. Якщо вони поширяться, ми зіткнемося з додатковим вимиранням. Країни повинні діяти до того, як це станеться», — сказав доктор Лі Скерратт з університету Джеймса Кука.
Раніше індійська дослідниця виявила новий вид жаб родини носаті (або риючі). Соналі Ґарґ, аспірант університету Делі, знайшла новий вид після п’яти років обширних досліджень у Західних Гатах – точці доступу до біорізноманіття на півдні Індії. Цей вид належить до групи індійських жаб або роду Fejervarya.