Заклик ВР ухвалити закон про стратегічну екологічну оцінку

Ілюстрація / REUTERS

Європейські дипломати зазначають, що це єдиний документ у сфері охорони навколишнього середовища, який український парламент ще не прийняв.
У Представництві Європейського Союзу в Україні закликають Верховну Раду цього тижня схвалити закон про стратегічну екологічну оцінку, що є одним з міжнародних зобов’язань України.
Про це повідомляє Представництво Євросоюзу у мікроблозі Twitter. «Сподіваємось, що цього тижня Верховна Рада прийме закон «Про стратегічну екологічну оцінку» (№ 6106). Після прийняття минулого року закону «Про оцінку впливу на довкілля», це єдиний документ у сфері охорони навколишнього середовища, якого не вистачає. Також це одне з міжнародних зобов’язань України», — заявили європейські дипломати.
Як повідомляв УНІАН, 7 листопада 2017 року Верховна Рада України відправила на повторне друге читання проект закону «Про стратегічну екологічну оцінку» (реєстраційний номер 6106). За дане рішення проголосували 227 із 327 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Міністр екології та природніх ресурсів України Остап Семерак зазначив на засіданні парламенту, що цей законопроект направлений на виконання Угоди про асоціацію з ЄС, «тієї дорожньої карти, яка підтримана всім українським суспільством щодо адаптації нашого законодавства до європейського»
За його словами, цей документ регулює відносини у сфері оцінки наслідків виконання документів державного планування для довкілля, у тому числі для здоров`я населення. При цьому його дія не поширюється на документи державного планування, які стосуються виключно національної оборони або надзвичайних ситуацій; бюджети, бюджетні програми та фінансові плани; програми економічного і соціального розвитку Автономної Республіки Крим, областей, районів, міст, сіл, селищ на короткостроковий період. В законопроекті сказано, що здійснення стратегічної екологічної оцінки проекту документа державного планування виключає необхідність проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи такого документа.
В законопроекті визначені суб’єкти стратегічної екологічної оцінки, також визначається порядок здійснення стратегічної екологічної оцінки.