Запоріжжя. Зафіксовано високе забруднення повітря фенолом, — Гідрометцентр

Високе забруднення повітря в обласному центрі промисловим пилом і фенолом фіксувалося упродовж трьох днів

Високе забруднення повітря в обласному центрі промисловим пилом і фенолом фіксувалося упродовж трьох днів

Упродовж минулого тижня фахівці тричі фіксували високе забруднення повітря у Запоріжжі, про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на данні Запорізького обласного центру з гідрометеорології.

Так,  з 15-ої  до 20 години 31 жовтня  та з 15-ої до 20 години 2 листопада відмічалося високе забруднення повітря пилом 1-го ступеня; з 8-ої до 20 години 1 листопада — високе забруднення повітря фенолом 1-го ступеня.

Як повідомили у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, матеріал щодо забруднення повітря направлений до державної екологічної інспекції в Запорізькій області.

Нагадаємо, фенол – це промисловий забруднювач, який є вкрай токсичним для людини і тварин. Викликає порушення діяльності нервової і серцево-судинної системи, подразнююче діє на шкіру, слизові оболонки дихальних шляхів і очей. Забруднення пилом є одним  з найбільш несприятливих факторів зовнішнього середовища. Джерелами утворення пилу є технологічні процеси і виробниче обладнання, пов’язане з роздрібненням, переробкою і транспортуванням матеріалів. Дія пилу залежить від його фізико-хімічних властивостей. Зазвичай промисловий пил викликає захворювання легень.