Запорізька область. Перевірка посадовців ОДА до оборудок з небезпечними відходами

523c0fe2dbaa6

Так, слідством Нацполіції встановлено, що ТОВ «Екопост», не маючи відповідних дозволів і ліцензій, потужностей та обладнання, впродовж тривалого часу збирав у підприємств області небезпечні відходи та скидав їх у кар’єр, замість утилізації.
«Вказана земельна ділянка не призначена для остаточного розміщення відходів при їх видаленні та не забезпечує уникнення довгострокового шкідливого впливу небезпечних відходів на навколишнє природнє середовище та здоров’я людини, не внесена до реєстру місць видалення відходів. Не використовується за цільовим призначенням та фактично використовується ТОВ «Екопост» для захоронення небезпечних відходів, які виникли внаслідок господарської діяльності ряду підприємств Запорізької області, що підтверджується матеріалами кримінального провадження.
ТОВ «Екопост» не має ліцензії на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами та ніколи не зверталися стосовно її видачі, та як наслідок не має будь-яких потужностей для переробки небезпечних відходів та їх транспортування», — йдеться в ухвалі.
Слідством також встановлено, що посадові особи ТОВ «Екопост» та посадові особи ТОВ «Укрвторутилізація», ТОВ «Регіональний центр поводження з відходами», ТОВ «НДІ «Укрекопроект» мають стислі зв’язки, є підконтрольними та підзвітними одній особі, яка й здійснює фактичне керування діяльністю вказаних товариств, направлене на отримання неправомірної вигоди для себе та інших зацікавлених осіб.
«Вказані товариства всупереч напрямку своєї діяльності щодо забезпечення за допомогою наявних потужностей, відповідних площ та транспортних засобів збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації та знешкодження небезпечних відходів, перебуваючи у корупційних зв’язках з посадовими особами ТОВ „Екопост», отримують від промислових підприємств та організацій всіх форм власності (в тому числі державних) м. Запоріжжя та Запорізької області небезпечні відходи різних класів небезпеки та уникаючи виконання умов договорів збирання, перевезення та зберігання для подальшої утилізації або видалення відходів, без проведення відповідних операцій, направлених на зменшення чи усунення небезпечності, не маючи відповідних дозволів та ліцензій здійснюють їх захоронення на території земельної ділянки площею 18,0 га, розташованої на території Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області.
Таким чином, орган Національної поліції вважає що службові особи ТОВ «Екопост» діючи за попередньою змовою з посадовими особами інших підприємств, використовуючи своє службове становище, діючи всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб, здійснюють захоронення на території Запорізької області небезпечних відходів, які виникли внаслідок господарської діяльності промислових підприємств, що спричиняє тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам», — наголошено в ухвалі суду.
Нагадаємо, небезпечні відходи завдають шкоди не лише екології, а й здоров’ю людей, провокуючи зокрема такі складні захворювання як рак.
Екологи вже давно б’ють на сполох. В Україні фактично відсутній державний контроль за утилізацією (ліквідацією) небезпечних та особливо небезпечних речовин. В результаті майже щодня ековолонтери та місцеві жителі виявляють «небезпечні знахідки» посеред житлових кварталів.
Передбачалося, що ситуацію змінить прийняття нових нормативних актів та законопроектів, які встановлять жорсткий контроль за сферою. Однак, законопроекти були проігноровані більшістю депутатів, а відтак провалені у парламенті.
Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Однак, для отримання ліцензії на такий вид діяльності, підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.
При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій — щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.
В результаті такої формальної процедури, за словами голови підкомітету ВР з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергія Тригубенко, ліцензії видаватимуться підприємствам «наосліп» і в країні знов пануватиме хаос у сфері.
Загалом, на його переконання, питання утилізації отруйних речовин, що накопичилися в Україні, слід вирішувати вже на рівні національної безпеки.

Джерело: UNN