Одещина. Вигоріло 10 га заповідника «Тузловські лимани»

tuzlim.org.ua

Напередодні в Татарбунарському районі, на території національного парку спалахнуло дві потужні пожежі.
В Одеській області вигоріло понад 10 га території національного природного парку «Тузловські лимани». Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні у Facebook повідомив директор парку Іван Русєв.
«Вандали спиляли інформаційні щити парку, встановлені за благодійні гроші. Пожежа палала на піщаному пересипу нацпарку майже добу. Спроби гасіння пожежі силами служби державної охорони нацпарку не дали успіху. Пожежні туди фізично дістатися не можуть, а протипожежної техніки у нас ніякої немає», — написав Русєв.
Директор парку наголошує, що знищено понад 10 га цінних природних територій в зоні регульованої рекреації заповідника, а також місця відпочинку і годування тисяч мігруючих птахів і комах. Другий осередок займання — в районі села Трихатки, за словами Русєва, вдалося загасити завдяки оперативній діяльності майстра нацпарку Євгенії Чередюк і сил ДСНС, які оперативно прибули на її виклик. «Тут згоріло до 1 га водно-болотної рослинності», — зазначив Русєв.
Звернення до поліції для пошуку підозрюваних, які вчинили підпал, він вважає безглуздим і безперспективним. На думку директора парку, поліція саботує розслідування правопорушень, скоєних на території «Тузловських лиманів» у зв’язку із зацікавленістю окремих чиновників і колишніх правоохоронців.
Водночас, керівництво нацпарку направило відповідну оперативну інформацію в Міністерство екології та природних ресурсів і розпочало власне розслідування.