Окупанти нанесли екології Криму та Донбасу непоправну шкоду

_0_15

Експерти-екологи долучаються до переговорних груп, які працюють в Мінську, аби вирішити проблему із забрудненням довкілля російськими окупантами в Криму і на Донбасі.
Про це міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак сказав в інтерв’ю виданню «Ліга», передає прес-служба відомства.
«Військовий конфлікт на Сході та окупація Криму — це шалена природоохоронна катастрофа для тих регіонів. Ми не можемо оцінити шкоду, яка завдана рослинності в степах, тваринному світу та річкам. Скільки лісу в національних природних парках вирубано. Я надав доручення нашим інституціям спробувати оцінити в грошах цю шкоду, але методологій оцінки немає, тому і наслідки тяжко спрогнозувати», — зазначив Семерак.
За словами міністра, можливостей щось змінити на території Криму, Донецької і Луганської областей на сьогодні немає, так як оцінити екологічну ситуацію можливо лише за космічними знімками.
«Бачимо, що на територіях, непідконтрольних Україні з’являються кар’єри, на яких видобувають вугілля в порушення всіх норм і стандартів, і ця шкода природі, на жаль, є непоправною. Забруднені й водні ресурсі. Скиди військової техніки впадають в ґрунтові води, в річки, а водоносна система України не підпорядковується військовим правилам. І якщо є лінія розмежування, то річка там не зупиняється, вона зайшла і вийшла, і понесла те, що вона несе»,- зазначив міністр.
За словами Семерака, Україна задіює всі міжнародні інструменти тиску і заяв, для привернення уваги світової спільноти до екологічного стану в окупованих територіях.
Так, на останній Асамблеї ООН з навколишнього середовища, Україна ініціювала ухвалення резолюції «Захист довкілля в районах, вражених збройними конфліктами», яка була підтримана багатьма країнами. Це був перший документ, який за останні 20 років привертає увагу міжнародної спільноти до захисту довкілля в зонах збройних конфліктів.
В рамках його реалізації, ЮНЕП надаватиме допомогу таким країнам, зокрема в проведенні пост конфліктних оцінок довкілля та його відновлення. Міністр переконаний, що недооцінювати підтримку міжнародних партнерів не потрібно. «Коли закінчиться військовий конфлікт, а він точно закінчиться, ці резолюції будуть доказовими інструментами у вирішенні судових спорів. Тому це треба робити, і ми це робимо.
Наші експерти-екологи долучаться до переговорних груп, які працюють в Мінську. Український МЗС веде міжнародний тиск на Росію, в першу чергу стосовно цих загроз, і наші експерти є в помічниках», — сказав Семерак.