Олександр Кватирко: «Ми надалі будемо ініціювати зустрічі у громадах»

Чому питання повернення до комунальної форми господарювання у лісі є більше популістським, ніж економічно вигідним для громад, як реально вирішується проблема сільського бездоріжжя, хто і яким чином може вплинути на діяльність нелегальних пилорам, які заходи боротьби із крадіжкою деревини є найбільш ефективними та які соціальні програми реалізовуються лісівниками – на ці та багато інших питань отримали відповідь від начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка учасники круглого столу голів ОТГ.
Зустріч, організована Асоціацією місцевого самоврядування Прибужжя та Вишнівською ОТГ,  відбулася у с. Замлиння Любомльського р-ну з ініціативи народного депутата України Ігоря Гузя.
Розпочинаючи зустріч, Олександр Кватирко озвучив основні виробничі та фінансові показники діяльності області загалом та Любомльського, Володимир-Волинського й Іваничівського р-нів зокрема, коротко розповів про основні завдання, поставлені перед лісівниками. Далі розмова тривала у форматі запитання-відповідь.
Очевидно, що питання повернення до комунальної форми господарювання у лісі є одним із найбільш обговорюваних. Саме з нього учасники круглого столу розпочали розмову. Голови ОТГ запевняли, мовляв, це буде вигідно громадам і таким чином вони зможуть самостійно контролювати ситуацію із вирубкою деревини та отримуватимуть додаткові надходження у бюджети. У відповідь Олександр Кватирко чітко пояснив, що така картина є нереалістичною, як і популістськими – заяви про якісь додаткові вигоди для громади. Адже ліси завжди були, є і залишаться власністю громади, незалежно від того, хто там господарює. Крім того, ведення лісового господарства – це далеко не лише заготівля деревини. А перш за все, необхідні заходи з лісовідновлення, догляду та збереження лісу. І для ефективного ведення лісового господарства потрібні фахівці, чималі кошти та спеціальна техніка.
Незрозуміло також, зазначив головний лісівник області, чому на місцях склалося таке враження, нібито нинішні лісівники не є представниками тієї ж громади. Адже у лісогосподарських підприємствах працюють переважно місцеві люди. Вони тут живуть із родинами, отримують заробітну плату та платять податки. У тому числі – до місцевого бюджету.
Тож Олександр Кватирко закликав самостійно аналізувати всі популістські заяви, які озвучуються окремими політичними силами, та робити висновки лише виходячи із нинішніх реалій та законодавства.
Ще одне озвучене під час зустрічі питання, яке також останнім часом постійно на слуху, – пошкодження доріг місцевого значення лісовозною технікою.
Щодо цього Олександр Кватирко зазначив: «Фактично у кожній громаді лісівниками були ініційовані зустрічі, присвячені вирішенню саме цієї проблеми. Таких загалом відбулося більше 300. Ми відверто заявили: не уникаємо проблеми і готові локально долучатися  до її вирішення. Якщо є така потреба – такі зустрічі і надалі відбуватимуться. Кожен із тут присутніх також може звернутися безпосередньо до керівника лісогосподарського підприємства і обговорити варіанти співпраці у цьому напрямку».
Не менш активно обговорювалося питання всихання соснових насаджень у зв’язку з поширенням шкідників. З цього приводу прозвучали пропозиції щодо відновлення практики проведення виїзних семінарів із залученням громад та розширення інформаційної кампанії. Проте ситуація також швидше нагадувала результат впливу популістських заяв «природолюбів», які, свідомо дискредитуючи лісівників, поширюють вигідну їм інформацію про надуманість проблеми. Адже серед присутніх не було жодної людини, яка б не знала про ситуацію у лісі.
Інше питання залишається відкритим: чому наше суспільство досі більше довіряє словам псевдо-експертів і не намагається зробити власні висновки, маючи реальну картину в лісі та чимало інформації від науковців і фахівців у вільному доступі?
Крім того, Олександр Кватирко нагадав, що голови місцевих рад або їхні представники за бажання можуть долучатися до проведення відводів і таким чином щоразу особисто переконуватися у доцільності проведення санітарних заходів.
На завершення зустрічі  Олександр Кватирко розповів про соціальні проекти, які останнім часом особливо активно реалізовуються лісівниками. Серед них – озеленення територій населених пунктів та встановлення автобусних зупинок – націлені саме на розвиток місцевих громад.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ