Україна потрапила у список найбрудніших країн в Європі

Раніше на першому місці був Китай — зараз це Афганістан.
Інститут впливів на здоров’я (Health Effects Institute) оприлюднив щорічний звіт «Стан повітря у світі 2018».
У ньому вимірюється кількість твердих частинок у різних містах світу — майже скрізь вона перевищує норми ВООЗ, встановлені надворі на рівні 10 µg/m3. Вимірюється також і кількість газів, які не є природною частиною атмосфери, пише Тexty.org.ua.  Також за спеціальною методологію, описаною у звіті, пораховано, де найбільше людей помирає від хвороб, пов’язаних саме з забрудненням повітря.
Раніше на першому місці був Китай — зараз це Афганістан. Звісно, Китай та Індія залишаються на першому місці в абсолютних цифрах з огляду на кількість населення — але при переведенні на сотню тисяч населення ситуація інша:
Інститут впливів на здоров’я (Health Effects Institute) оприлюднив щорічний звіт «Стан повітря у світі 2018».
В Україні більшість смертей — від забруднення твердими частками в повітрі (вихлопи, промислові) та твердим паливом (вугілля, в першу чергу).
Можна перемкнутися також зі смертей на забруднювачі. Тут також видно чіткий регіональний розподіл — але інакший. В Африці, наприклад, небагато промисловості — але значна частка населення користуються твердим паливом у побуті (дрова, фекалії тварин) — а це також призводить до значної смертності у тривалій перспективі).