Українські водосховища перетворюються на солоні морські лимани

У Каховському водосховищі вже зустрічаються мешканці морських лиманів / фото wikipedia.org/Ліпунов Дмитро

Дорожники перетворили українські водосховища на солоні морські лимани, зазначили в Асоціації рибалок.
Боротьба з ожеледицею і посипання доріг солевмісними складами привели до того, що українські водосховища за солоністю вже прирівнюють до морських лиманів. Адже з відлигою всі ці реагенти зі струмками змиваються в Дніпро.
Як розповів голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков, сьогодні не поодинокі випадки, коли в Каховському та Кременчуцькому водосховищах зустрічається риба-голка і дрібні медузи, а це — мешканці солоної води морських лиманів.
«На сьогодні в Україні налічується 63 тис. річок, 1,1 тис. водосховищ, 40 тис. озер, 400 тис. ставків. У нас 1 млн 100 тис. га прісної води — і в той же час ми на європейській карті значимося як маловодна країна. Тому що ми так забруднили свої водойми, що не можемо брати з них питну воду», — акцентував Олександр Чистяков. Експерт нагадав, що у 2017 році в наші водойми потрапило понад 2 млрд куб. м. стоків, і лише дві третини з них пройшли хоч якусь очистку. Й все це потрапило в річки.
«Україні давно вже треба було розробити та прийняти нову водну політику, признавши прісну воду державним стратегічним ресурсом. І підходити до її охорони та використання тільки з такої позиції!» – наголосив Чистяков.
Як повідомляв УНІАН, минулого року Всеукраїнська екологічна ліга та Асоціація рибалок України закликали органи влади на законодавчому рівні заборонити скидання забруднювальних речовин у річки, а також припинити незаконний п