У Дніпрі посилять контроль за стихійними сміттєзвалищами

Картинки по запросу сміття

Сьогодні, 9 серпня, стало відомо про посилення контролю за стихійними сміттєзвалищами на території міста, зокрема, на території багатоквартирних будинків. Про це під час прес-конференції у інформаційному центрі «Мост Дніпро» повідомив директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Павло Головаха, передає Дніпроград.
Від сьогодні співробітники департаменту міської ради будуть моніторити територію міста та складати протоколи на недоброчесні комунальні підприємства, які безвідповідально ставляться до екології на відповідальній їм території.
«У нас існує проблема, коли громадяни або будівельні компанії вважають за норму виносити будівельне сміття до сміттєвих баків, в які треба викидувати лише тверді побутові відходи. Це породжує ряд проблем, серед яких те, що це сміття або лежить тижнями і забруднює прилеглу територію, або займає місце у сміттєвозах і транспортні компанії не справляються з вивозом відходів. Будівельне сміття не можна викидувати от так просто у двір, але люди цього не розуміють. Будемо вчити їх», — повідомив Павло Головаха.
Наразі покарання за викид несанкціонованого сміття складає 850 грн. за перший зафіксований випадок, 1700 грн. — за другий, після чого вже йде кримінальна відповідальність.
«У Дніпрі функціонує два офіційно зареєстровані полігони, проте мешканці Дніпра вважають за норму засипати балки та яри, які згодом перетворюються у звалища», — додав чиновник.
За словами Павла Головахи, до кінця року буде оголошено конкурс для компаній, які займаються вивозом сміття. Це пов’язано із тим, що у двох районах Дніпра такі компанії не справляються із обов’язками, а також із постановою Антимонопольного комітету.