У Дніпрі протестували проти роботи сміттєвого полігону

фото: УНІАН

Як заявляють жителі, сміттєвий полігон у Діївці збудований з порушенням санітарних норм.
У Дніпрі жителі передмістя Діївки пікетували міську раду, протестуючи проти роботи єдиного легального полігону твердих побутових відходів, повідомляє Радіо Свобода. Як повідомили представники ініціативної групи, міська влада після скандалу із завезенням сюди львівського сміття і протестів жителів проти недотримання санітарних норм на полігоні обіцяла закрити звалище, однак поки цього не відбулось.
За словами учасників акції, більше того, триває підготовка до створення нової черги полігону на цьому ж місці. Як заявляють жителі, сміттєвий полігон у Діївці збудований з порушенням санітарних норм – на відстані меншій, ніж 500 метрів від житлової забудови, окрім того, він є причиною забруднення повітря і ґрунтових вод. «Ми проти полігону, проти того, щоб він працював. Ми хотіли нагадати міській владі, що 11 березня у нас відбулись громадські слухання, на які зібралось понад 700 осіб, і всі проголосували за закриття полігону. Ми навіть знайшли місце для нового полігону, це за 5 кілометрів від міста, місце віддалене від житлових будинків, передали цю інформацію до мерії, але нас не чують. Сьогодні на сесію ми не змогли потрапити, до нас під мерію також ніхто не вийшов. Нам обіцяли закрити полігон, а насправді, як виглядає, ніхто його закривати не збирається», – розповіли учасники акції .
У Дніпровській мерії заявляють, що на закриття та рекультивацію полігону у Діївці заплановано виділити 5 мільйонів гривень з міського бюджету. Це планували зробити упродовж кількох років. Поки ж Діїївський полігон єдиний, який легально працює в Дніпрі. Як альтернатива в мерії розглядається ідея з будівництвом сміттєпереробного заводу за європейським досвідом.