Фахівець назвав основні причини висихання лісів

vsih_hvoinih

Стан лісів Львівщини, особливо смерекових, порівняно з 90-ми рр. ХХ значно погіршився. Коли раніше йшла мова про тисячі гектарів всихаючого лісу, то зараз ми маємо понад 20 тис. га.

Про це сьогодні, 21 березня, у коментарі ІА ZIK повідомив доцент кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України Володимир Крамарець.

Він зазначив, що станом на сьогодні в українських лісах велика проблема із основними лісотвірними породами. Йдеться, зокрема, про смереку у Карпатах.

«Там іде всихання і на дуже великих площах. Це пов’язано з різними причинами. По-перше, з кліматичними особливостями останніх років, веденням господарства, коли дерева висадили у невідповідних для них умовах. Після цього хвороби і шкідники активізувалися. Тому маємо всихання на великих площах», – повідомив Володимир Крамарець.

Він додав, що також на рівнинах всихає дуб, а на Поліссі сосна.

Володимир Крамарець зазначив, що для порятунку насаджень проводиться хімічна обробка від шкідників, біологічна боротьба (застосування грибів, бактерій, віруси для боротьби із шкідниками).

Раніше ІА ZIK повідомляла, що у Карпатах всихають смереки. Епідемія розпочалась 15 років тому, у 2000 році, і за цей час охопила величезні території. Якщо, за офіційними даними, у 2011 році на Львівщині всихало 22 тис. га лісу, то зараз уже 30 тис. га. Екологи і лісівники б’ють на сполох, адже це може призвести до непоправного.