Черкащина. У планах заліснити 62 гектари

DSCN1661

Цьогоріч у Лисянському лісгоспі планують створити 61,9 га лісових культур, із них лісорозведення – 12,9 га. Найбільше висадять дуба звичайного – 31,7 га, акації білої – 11,5 га,  горіха чорного – 11,2 га, окрім того, дуба північного – 4,7 га та модрину європейську й  гледичію –  на площі 2,8 га.
Нові діброви та бори створюватимуть з власноруч вирощеного та зібраного посівного й посадкового матеріалу. Загалом для потреб лісокультурної кампанії на місцевих розсадниках лисянські лісівники виростили 164 тисячі штук сіянців. Зібрали 5135 кг лісового насіння. Найбільше дуба звичайного – 2240 кг, горіха чорного – 2000 кг та 873 кг дуба північного.
«Готувалися ми до лісокультурної кампанії-2018 ретельно і заздалегідь. Для цього завчасно подбали і про ресурси, і про техніку. Тож з настанням сприятливих погодних умов готові відразу розпочинати садіння лісу. Адже чим раніше посадимо сіянці у відритий ґрунт, тим кращою буде приживлюваність, а умови для росту – сприятливішими», – зазначає директор Лисянського лісгоспу В’ячеслав Шако.
Восени було проведено підготовку грунту на площі 27,7 га та окремо під захисні насадження – 12,9 га. На решті ділянок підготовка грунту буде проводитися весною, безпосередньо перед садінням.
За словами інженера лісових культур Лисянського лісгоспу Лесі Науменко, при посадці дуба та акації жодні препарати не використовуються, а от при садінні сосни, корені обробляються спеціальними засобами захисту від шкідників.
Наразі лисянські лісівники чекають сприятливих умов і вже зовсім скоро розпочнуть лісокультурну кампанію-2018.

Черкаське обласне управління 
лісового та мисливського господарства