Який розмір екологічного збитку від агресії Росії в Україні ?

Правозахисник звернув увагу на суттєву екологічну шкоду від вторгнення Росії в Україну / фото facebook.com/ato.news

Артобстріли спричинили забруднення ґрунту важкими металами, затоплення шахт і забруднення ґрунтових вод.
Російська агресія в Криму і на Донбасі завдала Україні екологічного збитку, що дорівнює 33 вагонам золота і перевищує золотий запас РФ. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив керівник аналітичного напряму Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко на прес-конференції в Києві.
Шляхи вирішення має шукати експертна рада «Я маю констатувати увагу, що у нас є незаслужено забуті білі плями цього збройного конфлікту, зокрема, це екологічна шкода, яку ми теж констатуємо як важливу складову цього конфлікту», — заявив він. За словами правозахисника, збройний конфлікт між Україною і Росією спричинив забруднення ґрунту важкими металами внаслідок бомбардувань і артобстрілів, затоплення шахт і забруднення ґрунтових вод, знищення в результаті неконтрольованих пожеж лісостепових заповідників.
Як сказав Мартиненко, згідно з дослідженнями Національної академії наук України та Міністерства оборони, Україні завдано збитків на території Криму і окупованій частині Донбасу в еквіваленті, рівному «33 вагонам золота вищої проби». «Це на кілька вагонів більше, в принципі, ніж золотий запас Росії», — сказав він і відзначив, що в разі контрибуції РФ доведеться втрачати свою частину золотого запасу.