31 жовтня — Міжнародний день Чорного моря

Міжнародний день Чорного моря (International Black Sea Day) відзначається щорічно 31 жовтня в пам’ять про день 1996 року, коли шість причорноморських країн — Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна — підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря. Тоді ж було вирішено заснувати сьогоднішнє екологічне свято.
План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що її життєздатність істотно погіршала порівняно з попередніми трьома десятиліттями, і існує небезпека руйнування унікальних природних комплексів водної території. Його головною метою стало привернення уваги міжнародного співтовариства до того, який непоправний збиток моря завдає перелов риби, забруднення води і глобальне потепління.
Чорне море — внутрішнє море басейну Атлантичного океану. Це важливий район транспортних перевезень і один з найбільших курортних регіонів Євразії. Цей регіон щільно заселений людиною ще з античних часів, тому узбережжі Чорного моря і басейн річок, що впадають в нього, є районами з високою антропогенною дією. Все це порушує рівновагу в екологічній системі моря.
У Міжнародний день Чорного моря в країнах-учасницях цього документа проходять різні заходи, присвячені проблемам Чорного моря і збереження його унікальної екосистем — це і конференції, круглі столи, виставки, і різні відеопокази, і конкурси, вікторини тощо
Їх організаторами і учасниками виступають провідні вчені, фахівці вищих навчальних закладів, науково-дослідних інститутів, заповідників Кримського регіону, учні та всі бажаючі. А їх головною метою є формування громадської думки на захист моря та сприяння вихованню екологічної культури населення.
Деякі факти про Чорне море:
— Найбільша глибина моря становить 2210 метрів, а середня — близько 1240 метрів.
— Чорне море за формою можна порівняти з овалом, витягнутим із заходу на схід завдовжки приблизно 1150 кілометрів. З півночі на південь море простягається на 580 кілометрів.
— Чорне море омиває береги Росії, України, Румунії, Болгарії, Туреччини та Грузії.
— У Чорне море впадають найбільші річки: Дунай, Дніпро, Дністер.
— Рослинний світ моря включає 270 видів багатоклітинних зелених, бурих, червоних донних водоростей. У складі фітопланктону — не менше 600 видів. У Чорному морі мешкає більше 2500 видів тварин.