Резонанс. У Запоріжжі знайшли сотню забруднюючих підприємств, які не сплачують екоподатки

   У Запорізькій області працюють понад 31,4 тисячі підприємств, які повинні мати дозвіл на викид забруднюючих речовин та сплачувати екологічні платежі
Як повідомляє портал Depo.Запоріжжя, більшість з них не мають цих дозволів та не сплачують податки.
За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації Сергія Карпія, визначено перелік у кількості 95 суб’єктів господарювання, які отримали документи дозвільного характеру, але не сплачують екологічні податки взагалі.
«Цю інформацію направлено до ГУМВС у Запорізькій області для вжиття заходів реагування», повідомив Карпій під час наради фахівців департаменту екології облдержадміністрації, фіскальної служби області та екологічної інспекції у Запорізькій області.
За словами чиновника, серед тих, що сплачують екологічні податки, але у яких відсутні відповідні документи дозвільного характеру, тобто немає можливості перевірити повноту сплати податку, виявлено 1776 суб’єктів господарювання.
Як вже повідомляв портал Depo.Запоріжжя, у регіоні суттєво зросла кількість аномалій у новонароджених через забрюднюючі викиди підприємств. Крім того, у мешканців Запоріжжя значно зросла кількість серцево-судинних захворювань, новоутвореннь та діабету.
Левову частку в забруднення атмосферного повітря області — 78% — вносять два підприємства: ВАТ «Запоріжсталь» та Запорізька ТЕС. На жаль, дозволами на викиди для 7 підприємств збільшено гранично допустимі концентрації викидів забруднюючих речовин у понад 2,5 раза. Це «Запоріжсталь», «Запоріжкокс», «Дніпроспецсталь», «Запоріжабразив», ЗТМК, «Дніпроенерго Запорізька ТЕС» та «Укрграфіт».