Аномальна спека накриє тисячу міст до 2050 року

Ілюстрація / REUTERS

До 2050 року число городян, які зазнають впливу екстремальної спеки, збільшиться у вісім разів, відзначили вчені.
До 2050 року зміна клімату викличе підвищення середньої температури повітря до +35 градусів у 970 великих містах світу.
Зараз така температура вже зафіксована в 354 містах, передає news.liga.net з посиланням на The Guardian. Видання повідомляє, що згідно з дослідженням, до 2050 року кількість міських жителів, які зазнають впливу екстремальної спеки, збільшиться у вісім разів — до 1,6 млрд осіб. «Питання, як охолоджувати населення тепер займає пріоритетне місце в політичному і науковому порядку денному», — зазначив професор університету Пердью Дев Нієгі.
У 2018 році, у Чіно, який знаходиться в 50 км від Лос-Анджелеса, вже зафіксовано +48,9 градусів, Сіднеї +47 градусів. Вчені припускають, що Франція може легко подолати позначку +50 градусів до кінця століття. Вони прогнозують, що австралійські міста досягнуть цієї температури значно раніше. У Кувейті прогнозується до +60 градусів.
«Спекотно, як в доменній печі, ти буквально відчуваєш небезпеку для життя і апокаліпсис», — зазначив професор Мельбурнського університету Найджел Таппер, коментуючи температуру +48 градусів. 5 серпня 2018 року температура в Лісабоні побила 37-річний рекорд на тлі аномальної спеки в Португалії і сусідній Іспанії.