АНОНС. Читайте літній «ЛВ»

Отож, у липнево-серпневому «Лісовому віснику» можна дізнатися про таке.

У колонці редактора читайте роздуми про надзвичайно спекотне літо 2018-го.

Про страшну трагедію в Греції, – лісові пожежі, які забрали близько 100 життів, дізнавайтеся із 4 стор. видання.

У статті «Лісова епопея», що на стор. 6, читайте про життя лісової галузі у сьогоднішніх реаліях і намагання вистояти за цих умов.

За даними лісівників, на Волині постійно або періодично працює понад 1000 пилорам. Значна частина з них – нелегально. Що краще? Закрити чи створити відповідні умови і стимулювати працювати легально. Про це і не тільки розмірковуватимемо із начальником ГУ ДФС у Волинській області Світланою Савчук. Інтерв’ю читайте на 10 стор. «Лісового вісника».

Про історію лісового господарства в Карпатах читайте на 12 стор. ЛВ.

Соснові ліси у багатьох регіонах останнім часом всихають. Основною причиною ослаблення лісів є погіршення екологічних умов для їхнього існування – підвищення температури повітря, зменшення кількості опадів та діяльність людини. Ослаблені дерева стають сприйнятливими до інфікування збудниками хвороб і заселення шкідливими комахами. Водночас навіть в одному насадженні не всі дерева ослаблюються, тому що їхня стійкість залежить від успадкованих властивостей та від набутих у процесі розвитку або внаслідок впливу людини, – про це читайте на стор. 14 у статті науковця Валентини Мєшкової «Жив на світі добрий жук».

Незабаром професійне свято лісівника, отож у цьому номері «Лісового вісника» рубрика «людина» – розлога. Розповідаємо про Григорія Новосада (18 стор.); Лідію Шилін (20 стор.); Людмилу Ярмолюк (27 стор.); Василя Романюка (42 стор.).

Що та як відбувається на Волині у плані взаємовигідного партнерства місцевих громад із державними лісогосподарськими підприємствами, дізнавалися та переймали досвід голови ОТГ, сільські старости та представники виконавчих органів Дніпропетровщини, Чернігівщини та Сумщини. Читайте на стор. 22.

У статті «Головне – попередити», – директор ДП «Остерський військовий лісгосп» Чернігівського ОУЛМГ Володимир Брайко аналізує кількість пожеж за останні роки та розповідає як краще запобігти лиха. Про це читайте на 28 стор. «Лісового вісника».

Влітку вся лісівнича Україна потонула у змаганнях. Гарним святом стала Спартакіада і для працівників  державних підприємств Чернігівського ОУЛМГ. Дивіться 30 стор.

У рубриці «фінанси» дізнавайтеся скільки коштів сплатили державні лісогосподарські підприємства до бюджетів усіх рівнів.

Про мисливський форум, що відбувався на Рівненщині, читайте на 34 стор. «Лісового вісника».

Багато років перебувати під цілковитим захистом коштує великих грошей. Суспільство Польщі, колись сприятливе для цих тварин, сьогодні більше не приймає зростання їхньої надмірної популяції. Статтю «Захищати чи стріляти», яка розповідає про ситуацію з вовками у сусідній з нами Польщі читайте на стор. 37.

 

Сторінки історії повернуть вас у ХІХ століття і розкажуть про вплив податкової політики влади Галичини на мисливське та рибальське господарство. Читайте на 40 стор. «ЛВ».

Добру справу зініціювали у ДП «Хотинське лісове господарство» Чернівецького ОУЛМГ – побудували на території державного лісового фонду в Колінківецькому лісництві капличку. Про це йдеться у статті «Молитва під дубом-велетнем», що на 43 стор.

Рубрика «світ тварин» (44 стор.) познайомить з пустельною самітницею – барханною кішкою.

У Черемському природному заповіднику, що на Волині, функціонує 13 постійних пробних площ, які призначені для стеження за станом різних компонентів природних комплексів. Як формується Літопис природи читайте на 45 стор. ЛВ.

Хто ми у цьому світі і як маємо жити, аби вдосконалюватися самим та вдосконалювати світ навколо нас? Про питання духовні і мирські, про природу і нас у ній, про християнство і церкву розмовляємо з ієромонахом Никодимом. Про зустріч із намісником Луцького Братського монастиря читайте на стор. 46.

Про неймовірний проект відновлення лісу у Флориді, який триватиме 300 років дізнавайтеся на 47 стор.

Грибне різноманіття Галицького НПП можна побачити на стор. 48-49.

Проект Macro Art, його переможці та чудові фотографії – на стор. 50-51.

Цікаві дані про світ річок, морів і океанів, а також фотоетюди на цю тематику переглядайте на стор. 52-53 ЛВ.

Рубрика «цілюща аптека» розповість про чудодійну рослину Іван-чай.

Що приготувати із дарів моря радить «кухня ЛВ».

А ще, як завжди, для вас нотатки натураліста, цікаві та пізнавальні притчі та розмальовка-релакс від «ЛВ»  і сторіночка для малечі – «в гостях у казки».

Відчувайте смак життя разом із «Лісовим вісником»!

Не забутьте передплачувати журнал.

Наш передплатний індекс: 89631.

Дякуємо за любов до природи та нашого видання!