БЕРШАДСЬКІ ЛІСІВНИКИ У КАРПАТАХ

Гірськолижний курорт Буковель восени зачаровує своїми пейзажами. У цьому переконалися бершадські лісівники, які нещодавно побували на екскурсії в Західній Україні.

А сюди таки варто було приїхати, аби лишень піднятися на гору й побачити Карпати, як на долоні, скупатися в озері Молодості, замилуватися місцем, яке славиться в усій Україні та за її межами. Також відвідали долину перців.
Побували лісівники й на Закарпатті у селі Велятино, яке відоме своїми лікувальними мінеральними джерелами термальних вод. Цей природний феномен не може лишити байдужим нікого. Навіть тих, хто тут бував раніше. Температура води у басейнах теплюча, коливається від 30 до 38 градусів незалежно від пори року. А зі свердловин вона надходить ще більш гарячою. За рахунок великого вмісту брому та йоду вода заспокійливо впливає на тіло людини, допомагає боротися з недугами.
Та, мабуть, найбільше вражень отримали бершадські лісівники від екскурсії стежками Довбуша. Група пройшла небезпечною ділянкою вздовж скелястих схилів, побачила місця, де народні герої відстоювали свободу та незалежність. Лісівники звернули увагу на умови, в яких ростуть дерева. Поміж камінням на неймовірних крутосхилах поряд із поваленим вітром стовбуром старого дерева зростає молоде. І ліс тут справді має могутній вигляд.
Скелі, обриви, крутосхили, де до лісу з сокирою не підступишся. В основному на ділянках, які бачили, ліси відновлюються природним шляхом. Кажуть лісівники, лисих гір не спостерігали, лише стрімкі пишні смереки та знамениті полонини.
Сповнені позитивних емоцій від карпатської атмосфери та неймовірно доброзичливого настрою місцевого населення, повернулися мандрівники додому. А відтак ще раз переконалися: саме такий активний відпочинок сприяє фізичному й духовному оздоровленню, додає сил та наснаги трудитися, служити Його Величності Лісу.
Станіслав Вовк

«ЛВ» №9-10, 2108р.