Будівництво сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні

/ Фото Сергій Петровський

Міністерство екології та природних ресурсів вже отримало 44 заявки від потенційних інвесторів на будівництво сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні.
Про це в ході щорічної конференції Ukrainian Energy Forum повідомив міністр екології Остап Семерак.
«Станом на сьогодні вже є 44 заявки на отримання земельних ділянок площею від 20 до 1 тис. га для будівництва сонячних електростанцій», — сказав Семерак, додавши, що сьогодні закінчується термін подачі заявок від інвесторів. Як повідомляв УНІАН, у жовтні 2016 року Семерак повідомив, що китайські компанії CCEC і GCL готові інвестувати більше 1 млрд дол. протягом 2017-2018 років в проекти з розвитку сонячної енергетики в зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС.
Раніше міністр повідомляв, що близько 10 компаній зацікавилися проектами будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження. У кінці серпня минулого року Держагентство з управління зоною повідомило про намір передати в оренду 3,38 га землі на 49 років під будівництво сонячної електростанції. Вартість об’єкта оренди без урахування ПДВ становить 6,2 млн грн.
Після цього агентство опублікувало презентацію розробки проекту будівництва сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні Chornobyl Solar в 10-кілометровій зоні АЕС на площі 2,5 тис. га. Згідно з презентаційними матеріалами, будувати сонячні електростанції планується в 10-кілометровій зоні в напрямку на південь від Чорнобильської АЕС.
Готуються для будівництва ділянки розташовані поблизу доріг і ліній електропередач. Сонячне випромінювання на території складає 1300 кВт-год на 1 кв. м. Зазначається, що до існуючої інфраструктури можна підключити 200 МВт генеруючих потужностей. При вкладенні засобів в розширення інфраструктури потужності підключення можна збільшити до 1200 МВт.