Білогірське водосховище в анексованому Криму стрімко міліє

bilogirs-ke-vodoshovishhe

До середині жовтня пониззя одного з найбільших водосховищ анексованого Росією Криму – Білогірського – обміліло нижче основи греблі.
Як повідомляє Крим.Реалії, на голому дні водосховища спостерігаються скупчення черепашок від вимерлих прісноводних молюсків, що колись населяли водойму і очищали воду. Загибель молюсків сталася внаслідок рекордного зниження рівня води у водосховищі цього і минулого року.
Верхів’я Білогірського водосховища повністю висохло ще у вересні. Там залишилося лише русло річки Біюк-Карасу, в долині якої розміщується водосховище. Процес обміління водосховища продовжується, незважаючи на похолодання і жовтневі дощі. Підвищена потреба у прісній воді Східного Криму призводить до зневоднення його «водних донорів» – Білогірського і Тайганського водосховищ. Рівень води у водосховищах падає через постійне скидання вод для поповнення Північно-Кримського каналу.
Подібна ситуація з висиханням Білогірського водосховища виникала і минулого року, але набагато пізніше – у грудні. Річка Біюк-Карасу, що поповнює місцеві Білогірське і Тайганське водосховища, бере початок з найбільшого в Криму джерела Карасу-Баші, яке живиться карстовими водами великого плато Карабі-Яйла. Тому ці водосховища завжди були досить повноводними.