Влада Великобританії планує подвоїти збори за пластикові пакети до 10 пенсів в рамках заходів з захисту навколишнього середовища.
Податок на пластикові пакети Великобританія ввела в 2015 році. Зараз він становить 5 пенсів, передають Ведомости з посиланням на Bloomberg. До введення податку середній британець використовував 140 пакетів на рік, після – 19.
«Ми вилучили з обігу понад 15 млрд пластикових пакетів, але хочемо зробити ще більше», – заявив міністр навколишнього середовища Британії Майкл Гоув. Британський прем’єр-міністр Тереза Мей активно бореться з виробами з пластмаси. Її уряд вже заборонив крихітні пластикові мікросфери, що використовувалися в косметиці та засоби особистої гігієни (наприклад, в зубній пасті), запропонував програму повернення депозитів для пластикових пляшок і вивчив можливість введення обмежень на одноразові пластикові стакани для кави.
Пластикові відходи активно критикують екологи через забруднення океану і завдання шкоди птахам і морським ссавцям. Через це багато компаній виключають використання пластикових виробів. Наприклад, Mcdonald’s планує до 2025 року перейти на упаковку матеріалів, що повныстю переробляються, а Starbucks відмовиться від пластикових трубочок.