Викиди вуглекислого газу в усьому світі досягли рекордного рівня

Одним із сприятливих факторів для світової екології автори доповіді вважають і бурхливий розвиток відновлюваної енергетики.

Обсяг викидів вуглекислого газу в усьому світі, незважаючи на всі зусилля по охороні екології, у 2017 році збільшився на 1,6 відсотка до рекордного рівня, і в поточному році ця тенденція продовжиться. Про це повідомляє Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у своїй щорічній доповіді World Energy Outlook, оприлюдненій у вівторок, 13 листопада, передає dw.com.
Автори доповіді пояснюють це зростанням світового попиту на енергоносії, який, за оцінками МЕА, протягом найближчих двох десятиліть буде тільки рости і до 2040 році вдвічі перевищить нинішній — головним чином, за рахунок збільшення попиту в швидко зростаючих економіках країн Азії. Експерти, однак, не бачать підстав для особливого песимізму, оскільки, по-перше, все більше значення буде здобувати газ, особливо зріджений.
Згідно з прогнозами, попит на газ у найближчі 20 років зросте на 45 відсотків, при цьому до 2040 року до 60 відсотків газу буде поставлятися в зрідженому вигляді. По-друге, все меншу роль в усьому світі буде грати вугілля. Навіть у Китаї — головному споживачі вугілля, попит на цей енергоносій скоротиться за 20 років на 15 відсотків, в той час як в Європі — на 65, а в США — на 30 відсотків. Одним із сприятливих факторів для світової екології автори доповіді вважають і бурхливий розвиток відновлюваної енергетики.
Вони прогнозують, що до 2040 році 45 відсотків енергоспоживання у всьому світі буде здійснюватися за рахунок відновлюваних енергоносіїв. Нафта, на думку МЕА, збереже своє важливе значення. Експерти навіть попереджають, що через чотири роки, можливо, розпочне тимчасово відчуватися нестача цієї сировини через те, що після кризи останніх років нафтова промисловість не вкладала достатньо коштів в нафтовидобувні установки. Це, імовірно, знову призведе до різкого зростання цін на бензин і дизельне паливо.
Як повідомляв УНІАН, дані погодної обсерваторії Мауна-Лоа на Гаваях показали, що в квітні 2018 року середня концентрація вуглекислого газу в атмосфері перевищила 410 ppm (parts per million, одиниць на мільйон). Це найвищий показник за весь період спостережень з 1958 року.