Виявили порушення із вирубками у Завадівському заказнику

Картинки по запросу завадівський заказник

Еко-активісти «Лісової варти», організації «Stop лісоцид» та волонтери вирушили у рейд Завадівським заказником на Львівщині. Аби унеможливити зловживання та виявити незаконні вирубки, екологи регулярно прочісують кілометри лісу.
Природоохоронцям з «Лісової варти» повідомили про вирубку у Завадівському й можливі зловживання. Перший виїзд до заказника відбувся 31 січня. Після побаченого та подальшого аналізу документів Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства експерти мають підстави вважати, що порушення є. І щоб з’ясувати масштаби цих порушень, знову організували виїзд до заказника, де вирубують ліс.
Завадівський заказник створили у 80-х роках минулого століття для збереження букових лісів та мальовничих ландшафтів Розточчя. З висоти пташиного польоту видно, що ліс значно порідшав. Тож еко-активісти перевіряють та вимірюють вирубані ділянки з допомогою GPS, аби звірити із офіційними даними. Активісти наголошують, що кожен охочий, маючи мобільний телефон, може перевірити стан ділянок у лісі.
«У лісі є видільні стовпчики. Фактично, дуже важливо, чим можуть допомогти волонтери, коли хочуть визначити рубку, сфотографувати з включеним геотегом цей стовпчик, зокрема, що зображено з одної або другої сторони. І це єдиний спосіб перевірити на сайтах обласних управлінь лісового господарства, що тут має плануватись», – розповідає активістка «Лісової варти» Ірина Миронова.
Ті дерева, які готують до вирубки, згодом позначають лісівники. Зарубками на стовбурі представники лісгоспу позначають вартість того чи іншого бука. Одна лінія ― найцінніша деревина, три ― хіба що на дрова. Екологи переміряють дерева заново і зазвичай знаходять невідповідність.
«Це дерево має занижену категорію технічної придатності. Наші експерти віднесли його до ділового. Відповідно, вартість, яка буде заплачена лісниками за це дерево в місцевий бюджет, буде набагато меншою, ніж вони повинні б заплатити», – пояснює активіст «Лісової варти» Дмитро Карабчук.
Паралельно досвідченні екологи навчають новачків-волонтерів. Головним інструментом навченого еко-активіста є так звана мірна вилка, якою вимірюють діаметр та висоту дерева. Та найбільш помічним є телефон. З його допомогою екологи виміряють ділянки та визначають локації.
Тригодинна практична прогулянка завершилась невтішним вердиктом для офіційних лісівників. Вирубана ділянка фактично не в тому місці, на який видано дозвіл. Запланована до вирубки ділянка суттєво перевищує кількість дерев, на які є дозвіл, але найважливіше, що заявлена мета рубки не відповідає потребам лісу і суперечить меті створення заказника. Тому цих дерев взагалі не треба рубати.
«Ми бачимо, що тут ліс нормальний, росте бук, відновлювати тут навряд чи потрібно. Тому, на нашу думку, рубка тут неправомірно призначена і ще ми тут перевірили відповідність категорії технічної придатності із тими, які були записані лісівниками», – робить висновок активіст «Лісової варти» Дмитро Карабчук.
Інформацію про порушення активісти передадуть у екологічну інспекцію та керівництву обласного лісового господарства.
Зазначимо, «Лісова варта» ― проект, започаткований Всесвітнім фондом природи для ефективної боротьби із незаконними рубками з допомогою активної участі громадськості. Такі рейди обіцяють робити регулярно.