Власне виробництво – вимога часу

Аби держава була самодостатньою, потрібен розвиток власного виробництва, виготовлення конкурентної на ринку споживачів продукції. Придбання нових ліній переробки для державних лісогосподарських підприємств сьогодні є питанням надактуальним. Тож не дивно, що пріоритетним напрямком у використанні лісових ресурсів на Волині визначено переробку деревини, що створює передумови для збільшення випуску продукції в обробленому вигляді, нових робочих місць та наповнення місцевих бюджетів.

Державні лісогосподарські підприємства неабияк потребують розвитку та додаткових надходжень, особливо зважаючи на те, що вже кілька років поспіль працюють за принципом самоокупності.
Волинь завжди виділялася власним виробництвом. А цієї осені сучасних ліній із переробки деревини додалося. Спочатку 7 листопада відкрили нову лісопильну лінію у ДП «Старовижівський ЛГ». 22 листопада – в ДП «Любомльський ЛГ». Ще одна незабаром запрацює у ДП «Камінь-Каширське ЛГ».
Дубечне, Старовижівський р-н
Відкриття сучасної лінії переробки не тільки суттєвий крок для подальшого економічного розвитку підприємства, а й важлива подія для громади. Адже це 18 додаткових робочих місць для селян, робота у комфортних умовах, достойна заробітна плата. Це зростання обсягів реалізації продукції і, відповідно, додаткові надходження до бюджету.
– У зв’язку з потребою в переробці було ухвалено відповідне рішення про встановлення таких ліній, у тому числі – на нижньому складі ДП «Старовижівське ЛГ», що в Дубечненській ОТГ, – каже начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко. – Наші державні підприємства вже перероб­ляють 32% від заготівлі круглого лісу. Після запуску цих ліній у роботу прогнозують суттєве нарощення показників. Річна норма переробки деревини цією лінією – 16 тисяч кубометрів. Щомісячні обсяги реалізації продукції зростуть на 2,2 млн грн. За індикативними розрахунками, збільшиться заробітна плата працівників, становитиме вона близько 12 тис. грн.
Про те, що подія стала важливою для Дубечненської громади та району загалом, свідчить той факт, що на відкриття приїхали голова Старовижівської райдержадміністрації Анатолій Бринчук, голова районної ради Юрій Кудацький, голова Дубечненської ОТГ Анатолій Костючик.
– Наша сільська рада чи не найбільше зацікавлена у відкритті цієї лінії, – каже Юрій Кудацький. – Ми дуже задоволені співпрацею з держлісгоспом. Адже тільки за 10 місяців цього року завдяки нашим лісівникам до сільського бюджету надійшло майже 600 тис. грн. До кінця року надійде ще не менш як 200 тис. Це суттєві кошти для нашої громади. Крім того, отримуємо допомогу й у вигляді деревини, допомагають лісівники і дровами.
Директор ДП «Старовижівське ЛГ» Анатолій Ярмолюк розповідає, що на закупівлю та встановлення лінії було витрачено 3 млн грн, які заробило підприємство. Окупність об’єкта чекають за 3,5 року. Працюватиме лінія у дві зміни. За зміну тут перероблятимуть до 30 кубів круглого лісу. Роботу виконуватимуть 54 людини, переважно – жителі місцевої громади. До речі, підприємство подбало і про доїзд для працівників. Крім ремонту самого приміщення, облаштували нові побутові кімнати та душові кабіни. Тож умови роботи – досить комфортні.
Любомльщина
У Любомлі на Волині лісівники урочисто запустили новий лісопереробний комплекс – лісопильну лінію SkyWood.
Святкову, як і годиться для лісівників, зелену стрічку перерізали заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко, начальник обласного управління ЛМГ Олександр Кватирко.
Як повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ, у встановлення нової лісопильної лінії інвестовано понад 7 млн грн. Змонтували її фактично за три місяці. Обладнання призначене для розпилювання круглого лісу на обрізну дошку, брус, а також для виготовлення палетних дощок. Воно дасть змогу розпилювати круглий ліс діаметром від 120 до 390 мм. Можливі обсяги переробки круглого лісу за одну зміну – 60 кубів. Працюватиме лінія у дві зміни. Любомльські лісівники планують удвічі збільшити обсяги переробки деревини.
Загалом лісокомплекс лісгоспу складається з цеху переробки деревини і нижнього складу, де у дві зміни трудиться 45 і 20 працівників. Середня зарплата перевищує 9 тис. грн.
– Після введення в дію нової лінії переробки деревини і виготовлення пиломатеріалів плануємо вийти на 12 тис. грн середньої зар­плати, – зазначив директор підприємства Володимир Туревич.
Олександра БІЛЕВИЧ
Фото із сайта ВОДА

«ЛВ» №11-12 2018