Воду прикарпатських річок перевірили на придатність до споживання

Лабораторія облводресурсів у другому кварталі відібрала та проаналізувала 24 проби поверхневих вод, з них було відібрано 9 проб в районах питних водозаборів.
За результатами досліджень проведена оцінка стану водних об’єктів відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями, інформують в Івано-Франківському обласному управлінні водних ресурсів.
У цілому, за винятком річки Саджава, стан поверхневих вод Івано-Франківської області за гідрохімічними та радіологічними показниками у ІІ кварталі є задовільним з незначними негативними змінними характеристиками.
У зв’язку з ростом температурного фону повітря, а значить і води, в річках спостерігається незначний ріст органічного забруднення, вмісту у водах амонію солевого та заліза. Проте значення цих показників є характерними для середньостатичних літніх значень якісного стану вод і не впливають на загальну характеристику води. Така закономірність встановлена у річках Бистриця Надвірнянська і Бистриця Солотвинська, які є джерелами питного водопостачання Івано-Франківська, проби з яких відбираються щомісячно та у пробах води, що відбираються щоквартально.
Відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями вода в річках Бистриця Надвірнянська в селі Черніїв та Бистриця Солотвинська в селі Скобичівка, річці Лімниця в селі Вістова, річці Свіча в селі Гошів та річці Прут в місті Коломия, що використовуються як джерела питного водопостачання, за екологічною класифікацією є ІІ класу якості, 2 категорії і за станом води є «добрі», за ступенем чистоти – «чисті». Кисневий режим у цих річках задовільний, вміст розчиненого у воді кисню змінювався в межах від 12,5 мг/дм³ до 9,1 мг/дм³, і в порівнянні з І кварталом стан води не змінився.
Стан води в річці Дністер у ІІ кварталі в порівнянні з попереднім кварталом покращився. У створі на кордоні з Львівською областю в селі Сівка-Войнилівська та в селі Перлівці знизились значення показників ХСК та БСКп, але у створі в селі Устечко ці показники залишаються порівняно вищими. Відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями води є ІІ класу якості, 3 категорії і за їх станом є «добрі», за ступенем чистоти – «досить чисті».
Річка Прут є чистою, її стан в порівнянні з І кварталом не змінився і відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями води в річці є ІІ класу якості, 2 категорії і за їх станом є «добрі», за ступенем чистоти – «чисті».