Волинь. Висновки регуляторної служби

Восьмого лютого 2018 року на офіційному сайті Волинської обласної ради було оприлюднено зачитаний  під час засідання чергової 18-ї сесії звіт Тимчасової контрольної комісії з питань, що виникають у сфері лісових відносин.
Головою комісії Анатолієм Грицюком було озвучено чимало критичних зауважень до роботи державних лісогосподарських підприємств Волинського ОУЛМГ.
Ознайомившись із текстом прикріпленого до проекту рішення додатку із назвою «Інформація тимчасової контрольної комісії з питань, що виникають у сфері лісових відносин», вважаємо за необхідне зазначити про наступне. Тимчасова контрольна комісія обласної ради, як свідчить Положення про її діяльність, є органом Ради. Відповідно – всі висновки та рішення комісії є висновками та рішеннями Ради і мають бути офіційними. Чи є офіційною, оприлюднена на сайті Ради як додаток до проекту рішення вищезазначена  Інформація, враховуючи відсутність будь-яких реквізитів та підписів? На підставі якої офіційної інформації та якими компетентними спеціалістами зроблено відповідні висновки?
Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства на всі подані комісією запити,  у встановленому порядку,  надавалися відповіді щодо діяльності та показників роботи. Разом із тим подані ВОУЛМГ офіційні дані в оприлюдненій інформації відсутні.
Крім того, Управління зі свого боку також зверталося із запитами безпосередньо до Тимчасової комісії з проханням надати «інформацію про прийняті, задокументовані та направлені на адресу управління та підпорядкованих йому підприємств рішення комісії».
У відповіді, що надійшла за підписом першого заступника голови обласної ради Олександра Пирожика, зазначено: жодних офіційних рішень, які б спонукали керівництво Управління та лісогосподарських підприємств до вжиття будь-яких заходів за весь час функціонування комісії не виносилось (Копія листа-відповіді).
З моменту створення контрольної комісії та для того, щоб зрозуміти, як будувати взаємовідносини з нею в поточній роботі, Волинське ОУЛМГ за відповідним роз’ясненням зверталося до Сектору Державної  регуляторної служби у Волинській області.
В отриманому висновку було зазначено: «…органи місцевого самоврядування згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» не мають встановлених законом повноважень самостійно проводити перевірки державних лісових господарств».
Також у відповіді регуляторної служби пояснюється: «Відповідно до статті 24 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради має право порушувати в раді та її органах питання про необхідність проведення перевірок з питань, віднесених до компетенції відповідної ради, діяльності розташованих на її території підприємств, установ і  організацій незалежно від форми власності, виконавчих органів ради, а депутати обласних, районних рад – відповідних місцевих державних адміністрацій в частині повноважень, делегованих їм обласними, районними радами, а також за дорученням ради або її органів брати участь у перевірках виконання рішень ради».
Незважаючи на ситуацію, що склалася, Волинське ОУЛМГ з повагою ставиться до рішень найвищого на Волині представницького органу місцевого самоврядування, відкрите до співпраці та конструктивного діалогу.
Сподіваємось, що  відповідальність за збереження  темпів розвитку та наповнення місцевих бюджетів Волині за рахунок надходжень податків, сплачених лісогосподарськими  підприємствами, буде переважати над політичними смаками та симпатіями.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ