Волинь. Колківські пріоритети

 

У ДП «Колківське ЛГ» відбулася підсумкова нарада за участю заступника начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Рибчинського, голови Маневицької райдержадміністрації Андрія Линдюка, голови Колківської селищної ради Олександра Полінкевича та голови Старосільської сільської ради Віктора Регешука.

– Говорячи про лісове господарство, в першу чергу хочу сказати про лісовідновлення, – наголосив у звіті директор ДП «Колківське ЛГ» Олександр Чернишен. – Площа лісовідновлення має дорівнювати, а в більшості випадків – перевищувати площу зрубів. Такий принцип роботи у лісівників.

Тож у 2016 році посадку лісових культур підприємством проведено на площі 110 га, що становить 105% планового завдання, сприяння природному поновленню – на площі 137 га або 113% планового завдання та залишено під природне поновлення 64 га площ, створено 2 га плантацій новорічних ялинок.

Проведено доглядів за лісовими культурами на площі 913 га при плані 800 га, що становить 114% до плану. Всі догляди проведено механізованими способами з використанням КЛБ-1,7 та мотокущорізів.

Варто зазначити, що загалом ліси державного підприємства «Колківське лісове господарство» розташовані  на території 14 сільських рад Маневицького та 3-х сільських рад Ківерцівського адміністративних районів і займають площу  29546,3 га, із них вкриті лісовою рослинністю землі25824,2 га, з яких 8713,4 га становлять лісові культури.

Олександр Чернишен також прозвітував про об’єми заготівлі та реалізації деревини. Наголошував на переробці.

Всього за 2016 рік випущено товарної продукції на суму 56 млн 320 тис. грн, у т. ч. продукції переробки і консервної продукції на 15 млн 617 тис. грн, продукції лісозаготівель – 40 млн 702 тис. грн.

На підприємстві добре спрацювала Державна лісова охорона у питаннях виявлення самовільних рубок. Попрацювали колківські лісівники і для попередження пожеж, який, правда, уникнути не вдалося. За 2016 рік на території ДП «Колківське ЛГ»  було виявлено 13  випадків лісових пожеж, наймовірніша причина виникнення яких є необережне поводження з вогнем місцевим населенням.

Для  боротьби  з  лісовими  пожежами  в лісгоспі функціонує  два пожежних автомобілі ЗІЛ-130 та ГАЗ-66)  та пожежний модуль місткістю 8 м куб води на базі ЗІЛ-131 в комплектації з мотопомпою.

Як стимул до ще кращої роботи, у Колках намагаються якнайповніше забезпечити соціальний захист працівників.

На підприємстві щомісячно виплачується грошова винагорода за вислугу років. Середньомісячна заробітна плата за 2016  рік в еквіваленті повної зайнятості становить 6923 гривень. Щомісячно на підприємстві виплачується премія за виконання місячного плану реалізації.

Навчання та підвищення кваліфікації працівників проводиться за рахунок  коштів підприємства. За 2016 рік на це було витрачено кошти в сумі 65,9 тис. грн.

За цей рік сплачено податків і обов’язкових платежів в сумі 16  млн  229 тис. грн, в тому числі в Державний бюджет – 8 млн  919 тис. грн, в місцевий бюджет – 3 млн 735  тис. грн. Сплачено 3 млн  575 тис. грн обов’язкових платежів у фонди соціального страхування. Отримано 3 млн 974 тисячі гривень прибутків.

Значна сума власних коштів інвестується у розвиток виробничої сфери. На будівництво, придбання та капітальний ремонт основних засобів впродовж 2016 року інвестовано 3 млн  463 тис. грн. У 2016 році придбано основних засобів на  1 млн  501 тис. грн. Для модернізації лісовозної техніки витрачено 805 тис грн.

Як зазначив директор, будуються нові лісові дороги у важкодоступних кварталах Осницького лісництва. На це  використано  362  тис. грн. власних коштів. Підтримуються в належному стані рекреаційні пункти вздовж автомобільних доріг.
Не оминули і проблем. Два нещасних випадки, які мали місце на підприємстві, стали ознакою недопрацювань і водночас величезним стимулом для інтенсивнішої роботи у цьому напрямку.

Тож було здійснено аналіз з питань охорони праці. В лісгоспі значно посилили контроль за дотриманням вимог охорони праці. Здійснюється попереднє навчання та перевірка знань з питань охорони праці з новоприйнятими працівниками. В цілому за 2016 рік на охорону праці було витрачено 687,8 тис. грн. 89 робітників пройшли навчання в спеціалізованих закладах та отримали посвідчення з охорони праці і пожежної безпеки. На підприємстві функціонує система управління охороною праці, працює комісія оперативного адміністративно-громадського контролю.

Протягом 2016 року 3 рази вносились зміни до Колективного договору. Ось окремі з них:

– в розділі «Охорона праці» внесені зміни  до норм видачі та строки носіння спецодягу (рукавиць): строки їх носки зменшено вдвічі;

– за рахунок коштів підприємства виплачуємо 150% мінімальної заробітної плати в місяць вдові загиблого на утримання дітей до досягнення  ними 18-річного віку; сім´ї загиблого на виробництві працівника надається 2 паливні норми за рахунок коштів підприємства;

– у 2016 році весь колектив, за рахунок коштів підприємства, застрахований від нещасних випадків;

Особливо великі доповнення  пройшли  в розділі «Соціальні гарантії»:

– внесені зміни до  отримання паливної норми пенсіонерам: тепер вони будуть отримувати їх дві;

– збільшений відсоток відрахування на культурно-масову роботу;

– працівникам, мобілізованим в зону АТО, виплачуватиметься одноразова грошова допомога в розмірі 5000 грн. Крім того, у   випадку нарахування премій (крім поточного преміювання) розмір премій  мобілізованим збільшується вдвічі;

– збільшено поточне преміювання за виконання планових місячних завдань до 100% включно.

– збільшено виплати  при народженні дитини, з нагоди одруження, релігійних та державних свят, до професійного свята та похорон.

– при наданні щорічної відпустки нараховується матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 3000 грн та ще багато іншого, що впливає на добробут працівників.

Протягом 2016 року у Колківському лісгоспі оздоровили 20 працівників на березі Чорного моря та 4 їхніх дітей на о. Світязь. Всього на путівки були витрачені кошти в сумі 62600 грн.

Високу оцінку роботі місцевих лісівників поставили представники районної та місцевої влади. Звісно, не оминули увагою той факт, що підприємство надає робочі місця сільським жителям та сплачує чималі податки, завдяки яким вдається реалізовувати чимало життєво-необхідних для громади проектів.

– Для нас дуже важливо почути оцінку вашої роботи збоку. Бо так можна зробити точніші та реальніші висновки. І не стану приховувати: приємно знати, що у вас на місцях є така підтримка. Отож – робите свою справу добре. А недоліки будемо виправляти разом, – зазначив у виступі Олександр Рибчинський.

На завершення зустрічі працівники підприємства були нагороджені грамотами Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, Маневицької районної адміністрації та районної ради, Колківської селищної ради та грамотами ДП «Колківське ЛГ».

Прес-служба Волинського ОУЛМГ