Волинь. Ліс садили юні туристи

DSC_0165

На торішніх порубах лісового урочища біля с. Усічі Луцького р-ну завзято трудяться члени туристичного клубу «Ми», що діє при Луцькій ЗОШ №23. Тут учні з 2-го по 8-й клас, є педагоги. А ще разом із дітьми приїхали садити ліс члени ГО «Луцький центр туризму, спорту і краєзнавства», Луцької районної спілки «Союз Чорнобиль», місцеві жителі, власник вольєру для випробування мисливських собак Віктор Дрокін та його імениті друзі.
Помічник лісничого Торчинського лісництва Андрій Молошик напередодні подбав про посадковий матеріал, підготував площу для посадки.
– Сьогодні усі ви долучитесь до Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», садитимете саджанці ялини, дуба черешчатого та дуба червоного, – мовить до юних садівників. – Ваші деревця стануть окрасою лісу.
Лісівник інструктує маленьких помічників, як правильно користуватися мечом Колосова, просить дотримуватися правил безпеки.
І ось гамір стихає. Хлопці й дівчата – хто з саджанцями, а хто з мечами Колосова – прямують до проораних між пеньків борозон.
– У нас тут представники усього школярства – від другокласників до восьмикласників, – каже керівник туристичного клубу «Ми» Руслана Мельник. – Погляньте, які вони завзяті.
І справді, нелегко маленьким дітям поратися із мечом Колосова, але хлопці і навіть дівчатка наввипередки беруться за важку роботу.
Подякувати дітям за роботу приїхав і лісничий Торчинського лісництва ДП Ківерцівське ЛГ» Володимир Столярчук. Кіномитець Андрій Повзун про все це відзняв фільм. Тож робота дітей лишиться в історії.
Туристичний клуб близько десяти років плідно співпрацює з ВОУЛМГ. Разом із прес-службою організовують тури для фото і кіномитців, ініціюють виставки, подорожі екологічними стежками. Юні мандрівники цього року вже встигли з’їздити із гостинцями до звірів ДП «МГ «Звірівське», де спілкувалися із єгерями і фотографували оленів. І ось довгожданна акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». А далі вже традиційно буде поїздка до Воротнівського ботанічного заказника, де юні і дорослі мандрівники прибиратимуть територію до весняних свят.
Сергій Цюриць, прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.