Волинь. Організація Товариства лісівників розпочала роботу з переформатування

У Шацькому лісовому коледжі імені Валентина Сулька відбулася ініційована обласною організацією Товариства лісівників України установча товаристівська конференція. У ній взяли участь викладачі та представники студентства.
Перед присутніми виступили делегати VІІ з’їзду Товариства лісівників України – колишній випускник коледжу, а нині голова Волинської обласної організації ТЛУ, начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс та директор лісоколеджу Ігор Жмурко. Обоє розповіли про з’їзд, що на початку лютого відбувся у Києві на базі НУБіП. Від товаристівців Волині на нього було обрано 9 делегатів – начальника відділу лісового господарства ОУЛМГ, голову облорганізації ТЛУ Бориса Бабеляса, заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря, головного лісничого ДП «Ратнівське ЛМГ» В’ячеслава Дейнеку, директора ДП «Городоцьке ЛГ» Віктора Данилюка, інженера лісових культур ДП «Любешівське ЛМГ» Віру Оласюк, заслуженого лісівника України, лісничого Замшанівського лісництва ДП «Ковельське ЛГ» Михайла Михалевича, помічника лісничого Рожищенського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» Віктора Шевчука, лісничого Шацького лісництва ДП «Шацьке УДЛГ» Віктора Мелюха, головного лісничого ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» Володимира Корецького, заслуженого працівника освіти України, директора Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька Ігоря Жмурка. Серед запрошених були начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко, директор Шацького національного природного парку Марія Христецька та ще декілька волинян, які зараз працюють у Києві та інших областях України. Зокрема, й Віктор Сахнюк – недавній перший заступник начальника Волинського ОУЛМГ, а тепер в. о. начальника Чернівецького лісоуправління. На думку виступаючих, з’їзд був конструктивним і знаковим, обрав нове керівництво, обговорив стратегію розвитку лісогалузі, означив програмні цілі та завдання самого Товариства і його членів.
Борис Бабеляс та Ігор Жмурко не тільки поділилися враженнями від роботи з’їзду, його консолідаційною роллю у мобілізації товаристівців на захист українських лісів, а й звернулися до присутніх з пропозицією долучитися до активної роботи у цій впливовій громадській організації. Такий меседж до лісівничих вишів пролунав зокрема з уст новообраного голови Товариства Юрія Марчука – завідувача кафедри дендрології та лісової селекції Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБІП, котрий озвучив бажання колективу НУБІП стати асоційованим членом Товариства вже найближчим часом.
Тож волиняни не стали чекати, поки київські науковці та студенти продемонструють це на ділі, а зібралися і обговорили принципи асоційованого та індивідуального членства у Товаристві лісівників України викладачів і студентів Шацького лісоколеджу.
– Ми з цікавістю сприйняли думку Юрія Марчука щодо асоційованого членства лісівничих вишів у Товаристві лісівників України, – зазначив при цьому Ігор Васильович. – Однак попри це, вважаємо, що викладачі захочуть отримати й індивідуальне членство в цій поважній лісівничій громадській організації, адже всі ми ведемо клопітку роботу з виховання кадрів для лісогалузі, підтримуємо зв’язки з практичним лісівництвом та нашими випускниками, які плідно працюють як у Волинському ОУЛМГ, так і в усіх державних лісопідприємствах області.
Ініціативу делегатів з’їзду учасники конференції підтримали одноголосно. Зараз іде робота зі створення первинки Шацького лісоколеджу Волинської обласної організації Товариства лісівників України.
Відбулася й обласна конференція Товариства. У ній взяли участь головні лісничі державних лісогосподарських підприємств ВОУЛМГ. Голова облорганізації Борис Бабеляс розповів про зміни, що кардинально міняють перебування лісівників у Товаристві. Зокрема, наголосив Борис Павлович, новим Статутом відміняється колективне членство у Товаристві. Відтепер воно буде індивідуальним. Бажаючі вступити до найпопулярнішої в Україні лісівничої громадської організації мають написати заяви і сплатити членські внески. Кожному буде вручено членський квиток.
Усі регламентні документи щодо асоційованого та індивідуального членства у громадській організації розробило нове керівництво Товариства. Вони вже розповсюджені по державних лісогосподарських підприємствах, у найближчі дні відбудеться переформатування усіх первинних організацій.
Керівництво Волинської обласної організації Товариства лісівників України акцентує, що Товариство відкрите також для асоційованого та індивідуального членства інших волинських вишів з лісівничим профілем навчання, зокрема Луцького НТУ та СНУ імені Лесі Українки, працівників Національних природних заповідників та науковців.

Сергій ЦЮРИЦЬ, прес-служба Волинського ОУЛМГ