Волинь. Чіткі завдання на результат

Учора, 17 грудня, під керівництвом начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка відбулася нарада з питань охорони праці.

Йшлося про дотримання основних вимог безпечної лісозаготівельні роботи та виробництва, ризики, що можуть стати причиною нещасних випадків, забезпечення працівників галузі засобами індивідуального захисту, в тому числі – інженерно-технічних працівників для здійснення повноважень, передбачених посадовими інструкціями.

Участь у нараді взяли перший заступник начальника управління Руслан Войцеховський, заступник Лідія Турянська, директори та інженери з охорони праці лісогосподарських підприємств.

В рамках наради було проведено засідання оперативного адміністративно-громадського контролю ІV рівня за станом охорони праці.

– Усі ці заходи – не просто набір правильних фраз. Це деталі, які принципово важливі у нашій роботі. Ази, з яких кожен працівник на лісозаготівлі чи виробництві має розпочинати свій робочий день. Їх дотримання – запорука збереження життя людей. Тому звертаюся в першу чергу до керівників підприємств, а також інженерних працівників з охорони праці: пам’ятайте, що нехтування цими простими правилами може коштувати комусь  життя. Ви зобов’язані постійно і посилено контролювати кожну дрібницю: починаючи з того, працює робітник у касці, який його фізичний стан та наскільки справними є задіяні механізми, – зазначив Олександр Кватирко. 

Про стан охорони праці на державних лісогосподарських підприємствах області доповів головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Олександр Боровицький. Він зазначив: незважаючи на системну роботу і досить жорсткі заходи щодо профілактики виробничого травматизму, які проводяться з боку фахівців управління, ситуація на окремих підприємствах області свідчить про неналежну роботу зі створення безпечних умов праці.

Олександр Боровицький підтвердив, що це показали перевірки на підприємствах. Відповідно – були дані приписи про усунення недоліків.

Варто зазначити, що належній організації створення безпечних умов праці у лісогосподарських підприємствах приділяється значна увага. Зокрема з метою вдосконалення роботи профільні  працівники підприємств нещодавно проходили відповідне навчання на базі Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства.

Під час цих навчань спеціалісти галузі дізналися про нові вимоги та ознайомилися з концепцію реформування системи управління охороною праці, новими підходами в галузі, питаннями управління ризиками небезпек і вимогами нового міжнародного стандарту ISO 45001: 2018.

Впровадження цих вимог передбачене і у схваленій Урядом Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні та затвердження плану заходів щодо її реалізації.

У підсумку, крім напрацювання переліку основних чітких завдань, учасники наради розглянули та затвердили графік оперативного адміністративно-громадського контролю ІV рівня за 2019 рік.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ