Волинь. Шукають підтвердження оприлюднених матеріалів

Картинки по запросу запит

ВОУЛМГ намагається отримати підтвердження про суму збитків у понад 14 млн грн, нібито завданих у 2016 році

У зв’язку з оприлюдненням інформації про результати перевірок роботи державних лісогосподарських підприємств протягом 2016 року фахівцями Державної екологічної інспекції у Волинській області, Волинське ОУЛМГ звернулося до цієї структури із відповідним запитом.

Враховуючи те, що ні в розпорядженні управління, ні державних лісогосподарських підприємств немає даних, які підтверджують збитки довкіллю у понад 14 млн грн, у запиті просили детально роз’яснити та надати документальне обґрунтування оприлюднених фактів.

Відповідь за підписом начальника Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександра Ткачука надійшла у встановлені терміни. Проте, як і у попередній, наданій першому заступнику голови Волинської обласної ради Олександру Пирожику, просто було зазначено, що проводилися перевірки і загальна сума завданої шкоди становить 14 млн 431 тис. грн.

Жодного обґрунтування надана відповідь не містила. Як і не додано жодної копії припису, розпорядження чи будь-якого іншого документа, який би підтверджував факт нанесення шкоди на вказану суму та будь-які вжиті Держекоінспекцією заходи щодо відшкодування нанесених збитків.

Тобто відповідь на поставлені питання не надана.  

Водночас управління володіє інформацією, що протягом 2016 року фахівцями Державної екологічної інспекції у Волинській області  щодо працівників відомчих підприємств ВОУЛМГ було складено 257 протоколів на загальну суму 227, 837 тис. грн. Розмір штрафів при цьому становить 30, 938 тис. грн.

Не менш важливим є і той факт, що порушення, зафіксовані у актах, лише виявлені у 2016 році. А здійснювалися – у попередні роки. І не лише у 2015-му…

Оскільки  дані саме про суму збитків довкіллю у понад 14 млн грн активно розповсюджуються у ЗМІ, посадовими особами  ВОУЛМГ вжито  необхідних заходів для того, щоб у  передбачений законом спосіб  все ж отримати пояснення щодо походження  таких звинувачень.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ