Воротнівський заказник – туристична родзинка міжнародного рівня

13 травня, Лісівничий молодіжний центр, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ», відвідали представники з Німеччини. Європейські гості не приховували захвату від облаштованої лісівниками рекреаційної  зони і зазначали, що не зустрічали ще прикладів подібних проектів, реалізованих державними підприємствами. Навіть на території своєї країни. Особливо були вражені тим фактом, що за всі ці блага відвідувачам Воротнівського заказника не доводиться платити взагалі.

Візит німецької делегації відбувся у рамках субпроекту із земельних питань німецько-українського агрополітичного діалогу, який запроваджується на Волині. Екскурсією у воротнівському лісі продовжилася двохстороння робоча зустріч, що відбулася в рамках «круглого столу» за участі народного депутата України Ірини Костанкевич (ініціатора проекту), заступника голови Волинської облдержадміністрації Сергія Кошарука, директора департаменту агропромислового розвитку Юрія Горбенка, першого заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Войцеховського, представників органів влади, аграріїв, науковців, голів ОТГ.


У складі німецької делегації – Крістоф Гільген, керівник субпроекту земельних питань Німецько-Українського агрополітичного діалогу; Деніс Грубер, перший заступник ландрату краю Стендаль; Хрістіан Вісе, спеціаліст із питань водного господарства служби з питань навколишнього природного середовища ландрату краю Стендаль, спеціаліст із охорони ґрунтів; Андре Грютцман, керівник консалтингового товариства «WaldCare» (консалтинг і впровадження заходів зі збереження лісових ресурсів) із Берліна.


На території Воротнівського лісництва гостей із Німеччини зустріли директор ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталій Каращук, керівник-координатор ЛМЦ Валентина Юхимчук та лісничий Воротнівського лісницта Юрій Курчик. Долучився також голова Луцької райдержадміністрації Тарас Яковлєв.

Представникам Німеччини розповіли про унікальність території заказника, його історію та інфраструктуру, а саме – численні екологічні маршрути, призначені для піших та велосипедних прогулянок відвідувачів. Валентина Юхимчук провела ознайомчу екскурсію лісівничими школами під відкритим небом та розповіла про заходи, які проводяться за участі шкільної та студентської молоді, а також для категорій дітей, які потребують підтримки.

Керівник делегації Крістоф Гільген зазначив, що і природа, й інфраструктура Воротнева вражають, як і екологічно-інформаційна діяльності, що реалізовується лісівниками. Тож у результаті висловив побажання розширити напрямки двосторонньої співпраці, зробивши акцент на вивченні досвіду лісівників Волині.

Варто зазначити, що участь у проекті візьмуть три райони – Ківерцівський, Луцький та Маневицький. Волинська область співпрацюватиме із німецьким регіоном Стендаль, зважаючи на те, що земельні ресурси в обох регіонах дуже подібні. Експерти з Німеччини надаватимуть консультативну допомогу, а налагодження партнерських відносин сприятиме впровадженню нових проектів для розвитку територій.

Уже у червні цього року волинська делегація відвідає Німеччину. В рамках візиту до регіону Стендаль серед іншого будуть заплановані зустрічі із представниками лісового господарства.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ