Воротнів – місце, де живе ініціатива

За короткий період роботи (жовтень – січень) у Лісівничому молодіжному центрі, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» Волинського ОУЛМГ, побувало близько 1,5 тисячі відвідувачів.

Тут відбулося багато цікавих заходів: екскурсії, навчально-пізнавальні ігри, майстер-класи, різноманітні акції та операції.
Пам’ятним було виїзне заняття-гра з вихованцями Боголюбського учнівського лісництва, яким опікується ДП «Ківерцівське ЛГ», на тему: «Допоможемо пернатим друзям взимку». Вихованці цього об’єднання – часті гості у Воротнівському лісництві. Наставники розширили знання дітей про зимуючих птахів рідного краю та провели майстер-клас із виготовлення годівничок із підручних матеріалів. Саме за результатом такої плідної роботи дітей та дорослих пернаті Воротнівського лісництва отримали оригінальні годівнички у вигляді смачних та гарненьких сердечок.


Діти отримали масу позитивних вражень і задоволення. Та й сама акція минула для них, наче свято. Головне – дітвора особисто переконалася в тому, що може власними руками у такий прийнятний, здається, навіть елементарний спосіб допомогти птахам перезимувати.
Окремо потрібно відзначити важливу роль науковців та студентів у діяльності Лісівничого молодіжного центру. Відбулося виїзне засідання наукової ради Волинського ОУЛМГ під головуванням начальника управління Олександра Кватирка. Присутні обговорили стратегію розвитку лісівничої науки та принципи співпраці з практичним лісівництвом, підтримали ініціативи Лісівничого молодіжного центру щодо вивчення Воротнівського ботанічного заказника та розширення форм і методів роботи.
З особливою гордістю хочеться згадати про «новорічну сторінку» у роботі Лісівничого молодіжного центру – резиденцію Санта-Клауса.
Новорічно-святковий період у Воротнівському лісництві був бурхливим, багатим на дзвінкий дитячий сміх і гомін. Санта та його ельфи підготували для дітвори справжнє казкове дійство з танцями, розвагами, майстер-класами, екскурсіями Центром. Наймолодші відвідувачі резиденції мали змогу поспілкуватися із Сантою, написати цікаві листи з побажаннями (5 найоригінальніших Санта здійснив). У будинку чарівника на дітвору постійно чекала поштова скринька для листів та фотозона.


Із 23 грудня по 16 січня на базі Лісівничого молодіжного центру відбулося двадцять святкових дійств для дітей соціальних категорій, вихованців учнівських лісництв, дітей працівників лісової галузі Волині.
Частими гостями Волинської Швейцарії є особливі діти з батьками, педагогами та волонтерами. Зачаровані неймовірною красою Воротнівського лісу та гостинністю лісівників, вони обіцяють приїхати сюди знову.
Отож, до нових зустрічей!
Валентна ЮХИМЧУК,
директор Лісівничого молодіжного центру

«ЛВ» №1-2. 2018р.