Вперше за сто років сфотографували міфічну «чорну пантеру»

Біологам в Африці вперше за 110 років вдалося зробити унікальні кадри напівміфічного чорного леопарда, відомого також як «чорна пантера».
Про це повідомляє CNN. За словами вченого з Сан-Дієго Ніка Пілфольда, рідкісні кадри вдалося отримати після декількох місяців роботи і очікування. В минулому його команда розмістила спеціальні камери біля заповідника Лойсаба в Кенії, щоб стежити за популяцією леопардів, які занесені в Червону книгу.
Тоді до них дійшли чутки про появу чорного леопарда. Вони посилили спостереження і через кілька місяців змогли отримати фотографії «чорної пантери». За словами Пілфольда, забарвлення шерсті леопарда стає абсолютно чорним через меланізм – мутації, що призводить до надмірного продукування пігменту, що фактично є протилежністю альбінізму.
Хоча шерсть леопарда виглядає чорною днем, на нічних і інфрачервоних зображеннях можна розгледіти плямистий візерунок тварини. Меланізм зустрічається приблизно у 11% леопардів у всьому світі, але більшість з них живе у Південно-Східній Азії, а в Африці вони надзвичайно рідкісні.