ВР заборонила капкани і посилила боротьбу з браконьєрством

Картинки по запросу верховна рада

Законопроект посилює захист дельфіна-афаліни, ведмедя бурого, кажанів, чорного лелеки
Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №2023 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі)». За документ з другого разу проголосувало 248 народних депутатів (спочатку 218 парламентарів), передає кореспондент РБК-Україна.
Повідомляється, що закон спрямований на посилення охорони рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Бернської конвенції.
«Завданням є захист середовища існування рідкісних видів, занесених до Бернської конвенції, насамперед середовищ в лісах, а також на територіях державних природних заповідників; посилення заходів з охорони дельфіна-афаліни, ведмедя бурого, кажанів, чорного лелеки, скопи; заборона застосування невибіркових засобів добування тварин — капканів; посилення боротьби з браконьєрством», — сказано в пояснювальній записці до документу.
Також передбачається внести зміни до закону «Про мисливське господарство та полювання», згідно з якими під повну охорону підпадають 10 видів куликів, які належать до пісочників та плавунців, і на сьогоднішній день в Україні вважаються мисливськими.
Крім того, врегулюється питання щодо посилення відповідальності за використання отрут та пневматичної зброї. В цілому посилиться боротьба з браконьєрством.

Джерело: РБК-Україна