Вчені попередили про можливість катастрофічного руйнування біосфери Землі

Австралійські вчені прийшли до висновку, що чисельність половини всіх видів комах стрімко скорочується, а третина видів може зникнути зовсім, що призведе до глобальної екологічної катастрофи.
Дослідники проаналізували інформацію, отриману з більш ніж 70 баз даних і охоплює часовий проміжок тривалістю понад століття. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org. Основними причинами скорочення популяції безхребетних виявилися знищення місць проживання, включаючи ліси, зростання міст, збільшення площі сільськогосподарських земель, а також широке застосування пестицидів.
В результаті загальна біомаса комах щорічно знижується на 2,5 відсотка. За словами авторів, зникнення комах може призвести до катастрофічного колапсу екосистем, оскільки комахи є запилювачами рослин, включаючи ті ж сільськогосподарські культури, і відіграють важливу роль у підтримці харчових ланцюжків.
За оцінками, в Європі скорочення на 80 відсотків чисельності літаючих комах сприяло зменшенню популяції птахів на 400 мільйонів особин за три десятиліття. Вчені відзначають, що вимирання членистоногих може стати найбільшим із часів пермського і крейдового періоду. Проте цього можна уникнути, якщо скоротити використання отруйних речовин та посилити заходи щодо відновлення диких екосистем.