Вчені придумали новий метод боротьби з вуглекислим газом в атмосфері

Співробітники Університету RMIT в Мельбурні розробили спосіб, який може перетворювати вуглекислий газ на частинки, що представляють собою, по суті, чисту сажу.
Новий метод, розроблений в Австралії, не тільки відносно швидкий, але і не вимагає величезного тиску і складних хімічних реакцій, щоб перетворити діоксид вуглецю в твердий вид, повідомляє Naked Science. Його головна сила — в наночастинках металевого церію, який грає найважливішу роль в електрохімічній реакції, яка відділяє кисень від вуглекислого газу при слабкому напруженні.
Суспензія наночастинок у вигляді рідкометалічного сплаву запобігає накопиченню затверділого вуглецю над церієм, підвищуючи ефективність процесу. Більше того, використання металевого галію в якості розчинника дозволяє проводити весь процес за кімнатної температури.
«Зараз CO2 перетворюється в тверду речовину тільки при надзвичайно високих температурах, що робить його промислово нежиттєздатним. Використовуючи рідкі метали в якості каталізатора, у своєму дослідженні ми показали, що можна перетворити газ назад у вуглець при кімнатній температурі в процесі, який ефективний і масштабується», — стверджує співробітник RMIT і один з авторів роботи Торбен Даенеке (Torben Daeneke).
За словами фахівців, додатковою перевагою цього процесу може вважатися той факт, що вуглець здатний утримувати електричний заряд, стаючи суперконденсатором, а тому потенційно може використовуватися в якості компонента в майбутніх транспортних засобах. Процес також виробляє синтетичне паливо в якості побічного продукту, який, знову ж таки, може мати промислове застосування. Продукти на основі вуглецю, такі як графен, можуть зробити революцію в області електроніки не тільки як суперконденсатори, але і як надпровідники.
Навіть якщо буде реалізована лише невелика частина задумів і планів вчених, промисловість, заснована на вуглеці, на думку фахівців, може вже в найближчому майбутньому коштувати великих грошей.
Як повідомляв УНІАН, зростання концентрації вуглекислого газу в атмосфері загрожує зникненням хмарного шару, що закриває від сонячного світла значну частину Світового океану і захищає планету від перегрівання.