Вчені розповіли про знахідки в Маріанській западині

Картинки по запросу маріанська западина

Вчені виявили надзвичайно високий рівень забруднень в Маріанській западині. Туди потрапили пивні банки, поліетиленові пакети і навіть заборонені промислові хімікати. Не краще ситуація і в іншій глибокій западині — жолобі Кермадек.
Про це повідомляє «Газета.Ru» із посиланням на журнал Nature Ecology and Evolution. Експерти досліджували крихітних раків, що мешкают у западинах, схожих на креветок. В їх організмі вміст поліхлорованих дифенілов, заборонених в 1970-х роках, коли виявилося, що вони викликають рак, було в 50 разів вище, ніж у крабів, що мешкають біля річки Ляохе — однією з найбрудніших річок в Китаї.
За період з 1930 по 1970 рік в світі було вироблено близько 1,3 млн тонн ПХД. Вони потрапляли в тканини більш великих тварин, які після смерті ставали кормом для бокоплавів та інших дрібних мешканців западини.
«Ми розцінюємо океан як щось далеке і недоторкане, якісне від втручання людини. Але наше дослідження показує, що, на жаль, це далеко від істини», — відзначають дослідники. Далі вони збираються оцінити зміст пластику в організмі морських тварин.