Вчені розробили нову технологію очищення атмосфери від вуглекислого газу

Група вчених запропонувала новий метод очищення атмосфери Землі від вуглекислого газу, який є однією з причин глобального потепління.
Про це повідомляє News UA. Застосування нової технології дозволить вченим перетворювати в твердий камінь вуглекислий газ, попадання якого в атмосферу нашої планети називають однією з головних причин глобального потепління і зміни клімату. Вчений-геолог Сандра Оск Снаєбйорнсдоттір каже, що технологія у своїй реалізації нагадує процес поглинання СО2 базальтом, однак у природі цей процес займає тисячі років, а технологічний підхід дозволяє помітно прискорити його.
Метод став результатом спільної роботи дослідників, залучених до ісландського наукового проекту «CarbFix», компанії «Reykjavik Energy», Університету Ісландії, Французького національного центру наукових досліджень і Колумбійського університету в США.
Він передбачає захоплення вуглекислого газу за допомогою пари, перетворення його в конденсат і розчинення у воді, після чого отримана речовина відправляється на кілометр углиб під землю і під впливом високого тиску вступає у взаємодію з базальтом, даючи початок процесу мінералізації. Як повідомляв УНІАН, раніше вчені знайшли в Середземному морі новий острів з пластикового сміття.