Від Гренландії відколовся шестикілометровий айсберг

Подія тривала більше 30 хвилин / скріншот

Вченим вдалося захопити драматичні кадри процесу, за допомогою якого відбувається відступ льодовика в океан.
Вчені зняли на відео формування шестикілометрового айсберга, що відколовся від гренландського льодовика Хельхейм. Народження айсберга було зафіксовано на відео командою дослідників в східній частині Гренландії, повідомляє «Новое время» з посиланням на New Atlas. «Глобальний підйом рівня моря є незаперечним і послідовним.
І тут ми можемо спостерігати його захоплююче значення», — відзначає провідний автор дослідження Девід Холланд, професор Інституту математики Нью-Йорка. Команда спостерігала за краєм льодовика Хельхейм, одного з найбільших льодовиків Гренландії уздовж східного краю гренландського крижаного покриву. Вчені уважно стежили за замерзлою рікою в якості ключового показника глобального потепління і підвищення рівня моря. /Холланду і його команді вдалося захопити драматичні кадри процесу, за допомогою якого відбувається відступ льодовика в океан. Відео показує 6,4-кілометровий айсберг, який відривається від льодовика і йде в море. /»Знання того, яким чином з’являються айсберги, є важливим для моделювання, тому що саме айсберги в кінцевому підсумку визначають глобальний підйом рівня моря. Чим краще ми розуміємо, що відбувається, тим точніші симуляції ми можемо створити, щоб передбачити і спланувати зміну клімату», — підкреслив Девід Холланд
Подія тривала більше 30 хвилин, але ролик був стиснутий приблизно до 90 секунд. Він показує передній фронт краю льодовика, а потім перспектива йде вниз по фіорду. Зйомка зафіксувала різноманітність форм айсбергів, що виникають.