Візит Президента Володимира Зеленського на Волинь. Репортаж

Сьогодні, 9 липня, Президент України Володимир Зеленський – на Волині

Першим об’єктом інспектування @zelenskiy_official стала ділянка дороги М-19, ремонт якої відбувається  у рамках програми «Велике будівництво» щодо інфраструктурної модернізації країни. Обсяг фінансування:  291,94 млн. грн.

Тут зроблено поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення М-19 Доманово (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест). Ремонтні роботи  здійснює Служба автомобільних доріг у Волинській області.

Передбачено та проводяться роботи з відновлення дорожнього покриття, облаштування тротуарів та пішохідних доріжок, встановлення дорожніх знаків, влаштування ліній зовнішнього освітлення.

Представникам ЗМІ дали можливість побувати на двох об’єктах, які сьогодні інспектував Володимир Зеленський.  Ми чекали тут – на дорозі інші – у селі Крупа Луцького р-ну, де мали оглядати новозбудований дитячий садок.

…Чекаємо на місці. У присутніх перевіряють температуру та оглядають на наявність підозрілих та заборонених предметів. Зверху над усім спостерігає квадрокоптер.

…П’ятихвилинна готовність. Журналістів просять переміститися в правий бік, аби не заважати підходу.

Нас багато. Місця на оглядовому трикутничку мало. Відтак знімати та записувати досить складно.

Президенту доповідають про перебіг робіт та плани.  Володимир Зеленський нібито роботою задоволений.  

Підходу до преси на цій локації  не передбачалося. Проте журналісти були б не журналісти, аби не задати кілька запитань.

Ремонт пунктів пропуску та 350 кілометрів доріг

Як буде справа із нормальним виглядом та роботою пунктів пропуску, які потребують термінової  реконструкції?

«Вчора ми говорили стосовно цього питання у Чернівецькій області. Приїдемо і спільно із Кабміном і Міністерством інфраструктури (також зберемо митників та прикордонників) будемо думати як вирішуватимемо це питання.  Все одразу не зробимо. Не вистачає коштів. Поки маємо акцент на дороги. Згідно плану на Волині цього року плануємо 156 кілометрів доріг. Це державних. Але автодор хоче довести до 200. Плюс ще місцеві і комунальні дороги. В цілому буде десь 340-350 кілометрів. Дай Бог, щоб ми в цьому році це зробили. Це буде прекрасний результат», – відповів Президент.

Дистанційного навчання восени може не бути

На запитання: як відбуватиметься навчання із 1 вересня, Володимир Олександрович відповісти однозначно не зміг: «Будемо слідкувати за тим, що відбувається з COVID-19. Весь світ живе так і планувати щось досить складно. Україна не виключення. У нас, на щастя, поки другої хвилі немає. Але потрібно бути обережними. Якщо про вересень, то технічно до проведення дистанційного навчання ми ще не готові. Для того аби таке впровадити, потрібно щоб покриття 4G/3G було по всій країні. Ми почали цю роботу. З липня почали покращення покриття із Закарпаття і поволі воно йтиме до Сходу України. Згідно плану. Школа онлайн була по телебаченню і це була наша ідея, пов’язана виключно із тим, що в нас немає гарного інтернету в усіх куточках нашої держави. Віримо, що осінь буде спокійною і діти зможуть навчатися в нормальній соціальній сфері у навчальних закладах».

Головне – швидкість та якість

Журналісти розповіли, що отримують скарги від Волиньавтодору ніби то  на Волинь заходять фірми з Луганська і Донецька, які навіть не вигравши тендер, стають переможцями і забирають собі об’єкти для будівництва.

Президент зауважив, що  це питання про місцеві дороги і тут варто відповідати губернатору. Проте пан Погуляйко назвав таку ситуацію провокацією. Тоді Володимир Зеленський вирішив говорити з журналістами сам.

«Ми живемо в державі де немає нормальних доріг і наша задача за роки, які нам дав народ України, цю ситуацію змінити.  Скажу відверто, я не знаю що там із тендерами. І мене це не дуже цікавить. Мені цікавить швидкий та якісний результат. Але загалом, ми будемо прагнути до того, аби всі дороги України підпорядковувалися Укравтодору».  

Оксана ЧУРИЛО

Фото автора

P.S. Нове будівництво дошкільного навчального закладу в с. Крупа здійснюється в рамках реалізації проекту Президента України «Велике будівництво», який передбачає інфраструктурну модернізацію країни.

Потреба у такому будівництві виникла у зв’язку з відсутністю дитячого садка на території с.Крупа Підгайцівської сільської ради.

Фінансування будівництва ведеться за кошти Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів. Загальна кошторисна вартість об’єкту – 38 879,637  тис. гривень. Виконано та профінансовано робіт на суму ‒ 29 675,616  тис. гривень, у т.ч. кошти ДФРР – 22 460,076 тис грн., кошти місцевих бюджетів – 7 215,540 тис грн.

Потужність закладу – 105 місць. Будівельна готовність – 76%.

Будівництво нового дошкільного навчального закладу сприятиме доступності дошкільної освіти за місцем проживання, збільшенню охоплюваності якісними освітніми послугами, створенню нових робочих місць та покращенню інфраструктури населеного пункту.  Відкриття  закладу планується на кінець серпня 2020 року.