Віниччина. Лісівники взяли учать у екофестивалі «Skyline»

Минулими вихідними ДП «Бершадський лісгосп» стало активним учасником благодійного екомузичного фестивалю «Skyline», що проходив у Бершаді в парку «Анталька». До речі, цей парк створено з ініціативи лісівників у 1971 році. Бершадському екофестивалю лише два роки, але його вже знають не лише на Вінниччині.
Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства (начальник Бондар А.О.), ДП «Бершадський лісгосп» (директор Краснєєв М.В., головний лісничий Сташенко В.А.) приділють велику увагу інформаційно-просвітницькій діяльності, яка є вагомою вимогою ведення лісового господарства за європейськими стандартами. Виховання екологічної свідомості населення – мета фестивалю – є важливим завданням і лісівників Вінниччини. Адже браконьєрство, засмічення лісу, зневажливе ставлення до флори і фауни ще присутні в житті нашого суспільства. Люди мають знати, що багаті ліси Вінниччини – насправді, не просто дар природи, а результат титанічної багаторічної роботи лісівників багатьох поколінь.
Бершадські лісівники долучилися до висвітлення провідної теми заходу – пропаганди еко-цінностей, усвідомлення потреби захисту довкілля та розуміння, як співіснувати та співпрацювати з природою так, щоб це було комфортно і безпечно для обох сторін.
З лекцією на тему «Життя у гармонії з лісом» перед присутніми виступив інженер з охорони та захисту лісів Іван Кравчук. Про свої лісівничі досягнення, необхідність берегти та захищати ліс і довкілля проінформували члени Сумівського учнівського лісництва «Юні друзі лісу».
Заряджаючий виступ продемонстрували юні лісівники Флоринського учнівського лісництва «Зелений світ» та їх агітбрагада «Еко-сіті». Вони провели цікавий та інформативний природничий квест «Знай наших». У ньому взяли участь 36 дітей середнього шкільного віку. Приємно, що серед них, крім мешканців Бершаді та Флориного, були гості з Війтівки, Красносілки, Яланця, Одеси, Рівного, Умані, Вінниці, Луцька, Гайворона, Кропивницького та ін. Діти почерпнули цікаву інформацію з історії парку «Анталька», побачили екологічну стежку «Зелений світ», яка частково проходить через парк.
Учасники фестивалю з цікавістю оглянули презентаційні виставки бершадських лісівників про ліси України, Вінниччини, виставку дитячих малюнків на тему «Людина і ліс» та виставку-презентацію Сумівського учнівського лісництва, отримали пам’ятки безпечної поведінки в лісі.
Досить вдалою, насиченою і результативною стала виставка-продаж декоративного посадкового матеріалу, лісового меду.
Учасники та гості фестивалю виявили щире зацікавлення інформацією, презентованою на виставці бершадськими лісівниками, уважно слухали виступи лісівників, з задоволенням купували солодкі ліки від застуди й поганого настрою, красиві декоративні рослини з закритою кореневою системою.
Можна впевнено сказати, що видно і результати інформаційно-просвітницької роботи лісівників Вінниччини: поступово люди, особливо молоде покоління, стають більш екологічно свідомими.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ