В СБУ вважають відновлювану енергетику загрозою для України

Підключення систем відновлюваної енергетики до енергосистеми України може бути загрозою для енергетичної безпеки всієї країни.  Відповідний лист прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману надіслав керівник СБУ Василь Грицак, передає «Економічна правда».


У повідомленні Служби безпеки, яке опинилося у розпорядженні видання, йдеться про неналежне виконання своєї роботи посадовцями «Укренерго».
«Зокрема, зафіксовано тенденцію до зростання темпів приєднання до енергосистеми України об’єктів відновлюваної енергетики, насамперед в південних областях та на території так званого «Острову Бурштинської ТЕС», — йдеться у повідомленні Грицака. Зазначається, що компанія «Укренерго» видавала погодження технічних умов на приєднання до енергомережі України об’єктів відновлюваної енергетики всупереч інтересам держави.
Це здійснювалося начебто без урахування реального стану розподілу потоків е/е, стійкості генераторів АЕС/ТЕС, а також реальних потреб реконструкції та модернізації обладнання.
У повідомленні йдеться про те, що через це існує проблема балансів потужності та та енергії, а також надійності окремих енергетичних районів України. Тому СБУ рекомендує доручити «Укренерго» перевірити стан виконання договорів з об’єктами відновлюваної енергетики, а також обґрунтованість виданих протягом 2016-2018 років умов на приєднання таких об’єктів до енергомережі.