В Україні до кінця року з’явиться електронна система контролю риболовлі

1292314008

Державне агентство рибного господарства має намір до кінця 2016 року впровадити в Україні електронну систему контролю промислової та аматорської риболовлі за прикладом Естонії та Норвегії.
«Державне агентство рибного господарства планує до 2016 року впровадити електронну систему, яка дозволяє відстежувати діяльність підприємств промислового лову, так і рибалок-аматорів», — йдеться в повідомленні прес-служби відомства.
У Держрибагентства розраховують на технічну допомогу Норвегії та Естонії і запропонували компетентним відомствам цих країн сформувати робочу групу з питань впровадження електронних систем контролю. Естонія вже розглядає можливість передачі Україні своїх технологій.
Це дасть можливість за допомогою одного програмного продукту відстежувати діяльність промислових рибальських підприємств (вихід на воду, прибуття в рибоприймальним пункт, фактичний вилов риби, використовувані знаряддя лову). Використання досвіду Норвегії допоможе впровадити спеціальні програми для мобільних пристроїв, які, крім промислово лову, відстежувати рибалок-аматорів.
Як повідомляв УНІАН, Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Держрибагентства ініціювало створення в Україні рибного патруля, який почне роботу в 2016 році і замінить рибоохорону. Штат органу формується на основі конкурсу, який стартував у грудні 2015 року.