В Україні зростає введення в експлуатацію потужностей «зеленої» енергетики

За перші три місяці 2019 року в Україні в експлуатацію введено 861,1 МВт потужностей з відновлюваних джерел енергетики (ВДЕ), що у 5,4 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Про це йдеться в звіті Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Нацкомісія повідомляє, що в першому кварталі 2019 року введено в експлуатацію 861,1 МВт генеруючих потужностей, що у 5,4 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року і на 16% більше, ніж за весь 2018 рік.
При цьому наголошується, що об’єкти вітрових і сонячних електростанцій становлять 99,5%, а середня одинична потужність об’єктів електроенергетики — 11,8 МВт. Згідно зі звітом, лідером по введенню в експлуатацію об’єктів ВДЕ в I кварталі є Дніпропетровська область, де було введено 258,6 МВт потужності тільки за рахунок сонячних електростанцій.
Значний приріст (+148 МВт) показала Херсонська область, де більшу частину встановленої потужності становлять вітрові електростанції. Таким чином, загальна потужність об’єктів відновлювальної енергетики становить 2978 МВт.

Як повідомляв УНІАН, у 2018 році в Україні введено в експлуатацію 742,5 МВт потужностей, що генерують енергію з відновлюваних джерел, що у 2,8 раза перевищує обсяг потужностей, введених за попередній рік.
Таким чином, загальна встановлена потужність ВДЕ у 2018 році сягнула 2117 МВт. 1 жовтня 2014 року Кабінет міністрів затвердив Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, який передбачає збільшення частки відновлюваних джерел у загальному балансі генерації електроенергії з близько 1% до 11%.
Головним механізмом для стимулювання розвитку такої енергетики в Україні є «зелені» тарифи — спеціально високі (вище, ніж в інших видів генерації), затверджені законом про ціни на електроенергію, яка виробляється з відновлюваних джерел.