В Україні на 25 років заборонили полювання на лося

Міністр екології повідомив, що популяція лося критично скорочується.
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак повідомив у Facebook, що в Україні з 3 лютого набрав чинності мораторій полювання на лося.
«Із сьогоднішнього дня полювання на цих тварин протягом 25 найближчих років на території України заборонене. Щойно підписав відповідний наказ», — написав Семерак.
Міністр зазначив, що наказ передбачає встановлення заборони полювати на лося європейського (Alces alces) на всій території України строком на 25 років, зобов’язує Державну екологічну інспекцію здійснювати нагляд за дотриманням режиму цієї заборони, а також передбачає розробку програми відтворення популяції лося європейського.
«Якщо відверто, то з мораторієм ми запізнилися років на 20-30. Останні події з кривавого полювання на Чернігівщині, де постраждало ціле стадо, і в цілому збільшення таких повідомлень від громадян стали крайнім попереджувальним сигналом, що тягнути нікуди. Зараз, за ​​різними підрахунками, популяція лосів в Україні налічує від 2 до 6 тисяч особин. Тоді як в Білорусі та Польщі близько 30 тисяч. До речі, Польщу теж свого часу спіткала подібна історія з масовим відстрілом цих тварин. З 2001 року там введено мораторій і популяція лося за цей час зросла в кілька разів», — зазначив міністр.
Раніше повідомлялося, що популяція жирафів скоротилася майже на 40% за останні 30 років через браконьєрство, регіональні конфлікти і розширення сільськогосподарських угідь.