В Євросоюзі ухвалили стратегічний план з переробки пластику

Пластикову упаковку в ЄС будуть повністю переробляти / фото УНІАН

До 2030 року весь пакувальний матеріал у країнах ЄС повинен буде підлягати вторинній переробці. Це передбачено стратегічною програмою, представленою Євросоюзом сьогодні, повідомляє Deutsche Welle. План базується на економічному стимулюванні переробки пластикових відходів і скороченні споживання одноразової упаковки.
Для реалізації стратегії, зокрема, планується створення у всіх європейських портах пунктів збору пластикових відходів, які вилучаються з моря.
Опрацьовуються економічні стимули для переробної промисловості і єдині маркування для замінників пластику, що біорозкладаються. Використання продуктів мікропластики в косметиці пропонується обмежити. В усьому світі пластик складає 85% відходів, що потрапляють на пляжі, а європейці щорічно виробляють 25 млн тонн пластикових відходів, з яких на сьогодні лише 30% збирають для переробки, зазначається в комюніке Єврокомісії. При цьому, за підрахунками економістів, лише 5% від вартості пакувальних матеріалів залишається в економіці. Решта безповоротно втрачається через дуже короткий час. Це обходиться в 70-105 млрд євро щорічно.План базується на економічному стимулюванні переробки пластикових відходів і скороченні споживання одноразової упаковки.